DEBIUT

29 listopada, godz. 11.00, po seansie spotkanie z reżyserem 

Wojtek, który całymi dniami przesiaduje na leśnej ambonie i razem z leśniczym tropi głuszce plądrujące okoliczne wioski i miasteczka, pewnego wieczoru wraca polami z pracy i natyka się na dziwne zjawisko. W oddali porusza się dom. A właściwie jedno zapalone okno. Kiedy wraca wieczorem dnia następnego, sytuacja się powtarza. Następnego również. I następnego. Poza tym z dnia na dzień okien ukazuje się coraz więcej. I więcej. I jadą. Oszołomiony Wojtek próbuje rozwiązać poetycko-abstrakcyjną zagadkę.
 
 Reżyseria: Wojciech Solarz. Scenariusz: Wojciech Solarz. Zdjęcia: Tomasz Nowak. Muzyka: Karim Martuseewicz. Scenografia: Filip Przybyłko. Kostiumy: Filip Przybyłko, Justyna Stasik. Dźwięk: Agata Chodyra. Montaż: Piotr Budzowski. Charakteryzacja: Katarzyna Owsiak, Anna Korzeb. Kierownictwo produkcji: Dominika Stecyk. Producent: Wojciech Solarz. Produkcja: Gardenia Saska Film. Koprodukcja: Parlando, Studio Dźwiękownia, APA Media, Telewizja Polska.
 
Obsada aktorska: Sebastian Stankiewicz, Robert Jarociński, Janusz Onufrowicz, Anna Smołowik, Zuzanna Grabowska, Izabela Dąbrowska, Leszek Lichota, Jacek Różański, Wojciech Solarz.
 
Debiut 2018
Czas filmu 61’
 
Wojciech Solarz – aktor, reżyser, scenarzysta, producent. W latach 2003-04 występował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Od roku 2004 aktor Teatru Narodowego w Warszawie. W obsadzie aktorskiej kilkunastu filmów, m.in. „Jasminum”, Kochaj i tańcz”, „80 milionów”, „Afonia i pszczoły”, „1920. Bitwa Warszawska”, „Bogowie”, „Miasto 44”; aktor seriali telewizyjnych, m.in.: „O mnie się nie martw”, „Bodo”, „W rytmie serca”, „Na dobre i na złe”, „Czas honoru”. Jest laureatem Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: najlepszy aktor za kreację w filmie „Odwyk” (2012). Na 53. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (2013) przyznano mu Nagrodę Aktorską za rolę Heathcliffa w przedstawieniu „Wichrowe Wzgórza” w reż. Kuby Kowalskiego z Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie.
Jury Festiwalu Filmu – Malarstwa – Muzyki „Lato z Muzami” w Nowogardzie (2014) przyznało mu Nagrodę Specjalną „Robi swoje!”. Na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”  w Sopocie (2018) otrzymał wyróżnienie aktorskie za „Okno na tamtą stronę”. Jego film „Okna, okna” otrzymał na Solanin Film Festiwal w Nowej Soli (2018) nagrodę w kategorii: kino offowe fabuła, przyznaną dla „filmu nietuzinkowego, który przypomina na czym polega siła prawdziwego niezależnego kina. Za poetycką narracje i obrazy, które uruchamiają nasza wyobraźnie”.

REKLAMA:
Sekretne życie 2

Odwiedź również