Młodzi tancerze z hiphopowej grupy From the Top z Konińskiego Domu Kultury, zdobyli III miejsce Zgierskich Spotkaniach Tanecznych ,,Drgania Przestrzeni”. Nagrodzony układ choreograficzny opracowała instruktor grupy Sylwia Michalak. W zmaganiach konkursowych wzięła także udział grupa From the Top Crew.

– Wracamy do domu z trzecim miejscem dla maluszków. Starszej grupie niestety się nie udało choć zatańczyli fenomenalnie, jestem z nich wszystkich dumna – mówiła tuż po zakończeniu konkursu Sylwia Michalak.


Zgierskich Spotkaniach Tanecznych ,,Drgania Przestrzeni”, odbyły się w minioną sobotę, 5 marca 2016 r. Organizatorami wydarzenia, które doczekało się już 9. edycji są: Spółdzielczy Dom Kultury SEM Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Urząd Miasta Zgierza (Wydział Promocji, Kultury i Sportu).

Celem wydarzenia jest konfrontacja dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, wymiana pomysłów artystycznych i promocja talentów estradowych. Ocenie jury poddają się tancerze reprezentujący taniec współczesny, modern, jazz, modern jazz i taniec nowoczesny (disco, hip-hop, show-dance, street dance).
Zespoły oceniała komisja artystyczna w składzie: Jacek Owczarek, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi; Elżbieta Wiśniewska, dyrektor Niepublicznej Szkoły Baletowej w Łodzi; Wojciech Kuczyński, choreograf i tancerz związany z Egurrola Dance Studio.
Przy ocenie jury brało pod uwagę: oryginalność i nowatorstwo choreografii, technikę wykonania, dobór repertuaru, muzyki i kostiumów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Młodym tancerzom z grupy From the Top gratulujemy nagrody.

Foto: archiwum uczestników FB

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również