Młodzi aktorzy z Zagórowa i ze Słupcy zaprezentują się na Scenie Amatora Teatru Feniks w Konińskim Domu Kultury. Efekty ich pracy zobaczymy 26 listopada. Na deskach KDK wystawione zostaną dwa przedstawienia skierowane do uczniów szkół podstawowych.


W wykonaniu Grupy Teatralnej ,,Fantazjana" z Zagórowa zobaczymy przedstawienie ,,Malwinka w ptasim królestwie”. To opowieść przygotowana na podstawie scenariusza Agnieszki Wiktorskiej – Chmielewskiej.
Bocian Kajetan znajduje w lesie dziecko wykradzione z gospodarstwa przez lisy. Korzystając z pomocy i porad innych zwierząt przejmuje nad maleństwem tymczasową opiekę, która szybko przeradza się w niezwykłą, łamiącą wszelkie stereotypy przyjaźń. Prawa natury upominają się jednak o swoje. Człowiecze dziecko w Królestwie Ptaków nie ma racji bytu. Kajetan decyzją Wysokiej Rady musi jak najszybciej znaleźć dla swojej podopiecznej prawdziwy „ludzki” dom.

Zespół Teatralny ,,Psia Kość” ze Słupcy zaprezentuje natomiast przedstawienie ,,Nasze, Wasze, Wspólne”. Dzieci z MDK w Słupcy zagrają przedstawienie własnego pomysłu. Ciekawa scenografia, niezwykłe maski (wyk. Daria Przybyła), wartka akcja i własna muzyka (konsultacja Krzysztof Herian) zapewne urzekną widownię.

Scena Amatora Teatru Feniks zaprasza do Konińskiego Domu Kultury już 26 listopada. Zaczynamy o godz. 11.00. Bilety w cenie 5 zł. do nabycia w kasie KDK.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również