Ostatni przed wakacjami „Feniks”, wydarzenie, w którym prezentują się amatorskie teatry z miasta i naszego regionu, odbył się 21 maja br. Przypomnijmy, że Scena Amatora Teatru jest projektem edukacyjnym, kierowanym przez Koniński Dom Kultury nie tylko do teatralnych zespołów amatorskich, lecz również do młodej publiczności.

Tego dnia zaprezentowane zostały dwa widowiska. Przedstawiły je grupa teatralna z Centrum Kultury w Dobrej „Dobrasy”, którą do występu przygotowała instruktor Edyta Górska. Z jej pomocą dzieci zainscenizowały spektakl zatytułowany „Pole chlebem szumiące”, w którym oprócz teatralnej sztuki pokazały widzom jak to się dzieje, że chleb trafia w końcu na nasze stoły. Drugi spektakl – „Czarownice z szafy na szczotki” zrealizowany został przez grupę adeptów teatru „Powsinogi” ze Szkoły Podstawowej w Kozarzewie, z którymi pracuje na co dzień Danuta Szymczak. Obie sympatyczne i pouczające sztuki omówiła z publicznością instruktor teatru klasy S – Maria Witczak. Młodzi widzowie zapoznali się z tajnikami sceny, ale dowiedzieli się też równie cennej rzeczy: że teatr to świątynia sztuki, w której nieładnie jest spożywać posiłki i napoje. „Feniks” uczy więc i ogłady, i kultury, i dobrego zachowania! Przypomnijmy, że znakomita instruktorka konsultuje reżysersko liczne przedstawienia, które prezentowane są później na Scenie Amatora Teatru „Feniks”, prowadzi też warsztatowe rozmowy, podczas których dzieci i młodzież otrzymują cenne wiadomości. W tym projekcie wspierają ją wytrwale instruktor teatru i recytacji Elżbieta Gierasimow-Zakowany oraz kierownik działu artystycznego Małgorzata Kazuś – z Konińskiego Domu Kultury. Ostatnie przedstawienia zostały zaadresowane  do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

To nie koniec teatralnych doznań. Już wkrótce odbędzie się premiera Teatru „Waliza”, który w KDK prowadzi Elżbieta Gierasimow-Zakowany. Jej młodzież zaprezentuje sztukę Marty Guśniowskiej – „Wąż” (17 czerwca br., 18.00, bilety 5 zł). Po wakacyjnej przerwie Scena Amatora Teatru „Feniks” znów ruszy pełną parą – z nowymi pomysłami, aktorami i sztukami. Zapraszamy.


 
 
REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również