W nowym składzie Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy rozpoczął 37. rok działalności artystycznej. Z zespołu odeszli Waldemar Jednoróg i Paweł Trzos. Od 1 lutego 2016 r. zespół pracuje w składzie:
- Krystian Weber – I akordeon
- Maciej Kucharczyk – II akordeon
- Łukasz Kucharczyk – III akordeon
- Przemysław Kusiołek – IV akordeon
- Ryszard J. Piotrowski – akordeon basowy.
 
Obowiązki kierownika artystycznego Konińskiego Kameralnego Zespołu Akordeonowego pełni, od momentu jego zorganizowania w roku 1979 pod nazwą Słupecki Kwintet Akordeonowy, Ryszard J. Piotrowski.
 
Koniński Kameralny Zespół Akordeonowy jest jednym z niewielu tego typu zespołów istniejących w kraju. Powstał z inicjatywy Ryszarda J. Piotrowskiego i Eligiusza Kawy w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Początkowo kwintet współtworzyli nauczyciele różnych przedmiotów i środowisk szkolnych, w latach późniejszych zespół tworzyli także uczniowie ognisk i szkół muzycznych Słupcy i Konina.
Zespół prowadzi działalność artystyczną od ponad trzydziestu pięciu lat. Zagrał dziesiątki koncertów w kraju, występował za granicą, m.in. w Niemczech i Rosji. Na koncie ma cztery nagrania płytowe, powstałe przy okazji kolejnych jubileuszy, oraz trzy teledyski. Na bardzo zróżnicowany repertuar Konińskiego Kameralnego Zespołu Akordeonowego składają się transkrypcje wielkich dzieł dawnych mistrzów, muzyka współczesna, opracowania muzyki popularnej, rozrywkowej oraz oryginalne utwory napisane specjalnie na akordeon lub kwintet akordeonowy.
– Celem nowego zespołu jest wykorzystanie potencjału repertuarowego i przygotowanie programu koncertowego  - informuje Ryszard J. Piotrowski.  – Przygotowywany program będzie zawierał propozycję utworów o charakterze poważnym i rozrywkowym. Ponadto kwintet będzie kontynuował współpracę artystyczną z niemieckim chórem z Feldkirchen/Monachium (Bawaria), której finałem może być wspólne nagranie płytowe. Dalszym celem będzie praca nad programem do nagrania kolejnej, już piątej płyty audio oraz przygotowanie do jubileuszu 40-lecia działalności artystycznej zespołu.
 
REKLAMA:
Corgi

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również