Rozmowy o filmie, ćwiczenie wyobraźni, własnoręczne tworzenie mumii na rozgrzewkę i zajęcia plastyczne na podtrzymanie dobrego humoru. Takie były październikowe Dzieciaki w Centrum w Konińskim Domu Kultury.

Projekt Dzieciaki w Centrum Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują wspólnie z siecią kin Europa Cinemas. Naszym zadaniem jest przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Oglądamy więc filmy i o nich dyskutujemy, a w organizowanych podczas warsztatów zabawach przewijają się wątki związane z tworzeniem filmów.

Na Dzieciaki w Centrum zapraszamy całe rodziny. Projekt organizujemy w ostatnie niedziele miesiąca (z małymi wyjątkami). Najpierw wszyscy oglądają film. Tym razem była to animowana komedia ,,Między nami wampirami’’ (produkcja:  Dania, Holandia, Niemcy, Wielka Brytania). To historia przyjaźni 13-letniego chłopca z 13-letnim wampirem. Po filmie dzieci wybrały się na warsztaty prowadzone przez dyplomowanych instruktorów, a rodzice wrócili to kina, by obejrzeć komedię romantyczną ,,Wszyscy moi mężczyźni’’.  

A na warsztatach tradycyjnie działo się! Instruktor teatralny Elżbieta Gierasimow rozmawiała z dziećmi o filmie i jego przesłaniu. Były ćwiczenia i elementy pracy aktorskiej, wszystko po to, by dzieci mogły rozwijać swoją wyobraźnię. Największa zabawa była natomiast przy powstawaniu mumii. Dzieciaki owijały się papierem toaletowym… efekt był niesamowity, a do tego mnóstwo śmiechu. W pracowni plastycznej trwała natomiast intensywna praca nad stworzeniem dyniowych dzieł. Trzeba było wycinać i ozdabiać inspirując się wcześniej obejrzanym filmem. Warsztaty prowadziły instruktorki Klaudia Dutkiewicz i Marta Konopacka.

Na kolejne Dzieciaki w Centrum zapraszamy 26 listopada. Zapisy na warsztaty będą prowadzone od 20 listopada w KDK, tel. 63 211 31 33 wew. 29. W zajęciach może uczestniczyć 30 dzieci w wieku 6-10 lat. Warsztaty są płatne (10 zł). 

REKLAMA:
Zegar

Odwiedź również