Rozmowy o filmie, jego powstawaniu i roli aktorów, a do tego zabawy andrzejkowe – tak było podczas kolejnej, listopadowej odsłony projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’ w Konińskim Domu Kultury.

,,Dzieciaki w Centrum’’ to ulubiony projekt starszych i młodszych miłośników filmów i dobrej zabawy. W ostatnią niedzielę listopada spędzili w Konińskim Domu Kultury rodzinne popołudnie. Najpierw dzieci razem z rodzicami obejrzały zabawny film animowany ,,Gang Wiewióra 2’’, a następnie najmłodsi udali się na warsztaty prowadzone przez instruktorów. W tym czasie rodzice obejrzeli dedykowany im film. Tym razem był to ,,Najlepszy’’ w reżyserii Łukasza Palkowskiego, film opowiadający historię Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman.

Kiedy rodzice oglądali film, dzieci spędzały czas aktywnie i artystycznie. Oprócz rozmów o filmie, jego powstawaniu, roli aktorów czy tworzeniu scenografii, instruktorzy zorganizowali zabawy andrzejkowe. Były więc wyścigi butów, wróżenie przyszłego zawodu, rzucanie monetą do celu, by odgadnąć ile prezentów przyniesie Święty Mikołaj czy zabawa w kalambury. Wiele też działo się w pracowni plastycznej. Zadaniem dzieci było namalowanie swojego marzenia w szklanej kuli. Nie mogło zabraknąć zajęć teatralnych, w których dzieci wcielały się w różne postaci.

Z najmłodszymi pracowali instruktorzy: Elżbieta Gierasimow-Zakowany, Marta Konopacka i Klaudia Dutkiewicz.

Projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ Kino Centrum i Koniński Dom Kultury organizują wspólnie z Europa Cinemas, siecią europejskich kin studyjnych. Naszą rolą jest między innymi edukacja filmowa najmłodszych.

Kolejne ,,Dzieciaki w Centrum’’ już 17 grudnia. Tym razem będzie świątecznie. Zapisywać dzieci na warsztaty będzie można od 11 grudnia w Impresariacie KDK (tel. 63 211 31 33). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci w wieku 6 – 10 lat). Warsztaty są płatne (10 zł). 

REKLAMA:
Salon Poezji
Diablo

Odwiedź również