Emocje – jak je wyrażać tak, by nikogo nie skrzywdzić – to temat prelekcji towarzyszącej projekcji filmu ,,Ania z Zielonego Wzgórza’’.
Temat omawiany był podczas spotkań z młodzieżą w Kinie Centrum w Konińskim Domu Kultury 10 i 11 kwietnia 2018. Kino Centrum od 2013 roku należy do elitarnej sieci europejskich kin Europa Cinemas. Naszą misją jest  przybliżenie młodzieży osiągnięć kina europejskiego.

Wyrażanie emocji to z pewnością ważny temat dla młodych ludzi wchodzących w wiek dojrzewania. W ich życiu pojawiają się różne problemy i wątpliwości. Ważne, by młodzież wiedziała jak radzić sobie z emocjami, a jeśli nie potrafi nad nimi zapanować – by wiedziała do kogo zwrócić się o pomoc. Podczas prelekcji uczniowie mieli okazję porozmawiać o uczuciach towarzyszących im w różnych sytuacjach, ale też dowiedzieć się o emocjach trudnych i przykrych, takich jak zawiść, zazdrość, chęć zemsty, pogarda. Warto pamiętać, że emocje trzeba wyrażać, ale umiejętnie, tak, by nie zrobić nikomu przykrości i nikogo nie skrzywdzić. Prelekcja była wstępem do filmu ,,Ania z Zielonego Wzgórza’’. To opowieść o rudowłosej dziewczynce, która ma niesamowitą umiejętność cieszenia się z małych rzeczy, zauważania drobnych przyjemności i doceniania ich. Jej nadwrażliwość powoduje, że zaczynamy się zastanawiać – czy doceniamy to co mamy? Czy nasi bliscy dostrzegają jacy jesteśmy? W czym jesteśmy dobrzy, jakie są nasze mocne strony? Historia Ani bawi i wzrusza do łez. Niesie też ze sobą inspirujące przesłanie o znaczeniu przyjaźni, potrzebie akceptacji i miłości, potędze wyobraźni oraz sile marzeń. 
 
REKLAMA:
Planeta Singli 3

Odwiedź również