Kosmiczne stworki ze skrawków materiałów, rozmowy o filmach, zabawy aktorskie i tańce hulańce – kwietniowy (22 kwietnia 2018) projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ dostarczył wielu wspaniałych wrażeń.


Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ wspólnie z Europa Cinemas. To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest  przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. ,,Dzieciaki w Centrum’’ to ulubiony projekt  miłośników filmów i dobrej zabawy z Konina. W programie: dobre kino oraz warsztaty filmowo-artystyczne dla najmłodszych.

Kwietniową odsłonę projektu rozpoczął film animowany ,,Luis i obcy’’ (produkcja: Dania, Luksemburg, Niemcy). Dzieci poznały 12-letniego Luisa, który pewnego dnia zaprzyjaźnił się z wesołymi kosmitami i nabrał ochoty na wielką kosmiczną podróż. Po filmie najmłodsi wzięli udział w warsztatach filmowo-artystycznych. Była taneczna rozgrzewka, rozmowy o filmach oraz zadania aktorskie. Nie mogło też zabraknąć zajęć plastycznych. Zgodnie z tematyką wcześniej obejrzanego filmu, dzieci stworzyły kosmiczne stworki ze skrawków materiałów. Zajęcia prowadziły instruktorki Elżbieta Gierasimow-Zakowany i Marta Konopacka.

W czasie gdy najmłodsi uczestniczyli w warsztatach, rodzice oglądali rewelacyjną francuską komedię ,,Daddy Cool’’. Film o 40-letnim, kompletnie niedojrzałym Adrienie, który postanowił założyć domowe przedszkole, rozbawił do łez.

Ostatnia przed wakacyjną przerwą odsłona ,,Dzieciaków w Centrum’’ w niedzielę, 27 maja. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat po wcześniejszym zgłoszeniu w Impresariacie KDK, także telefonicznie (tel. 63 211 31 33 wew. 29). Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci).  Warsztaty są płatne (10 zł). Zapisy rozpoczną się 21 maja.  

REKLAMA:
To my

Odwiedź również