,,Dbam o zdrowie-  swoje i innych” to temat podjęty podczas spotkania z dziećmi w Kinie Centrum 12 i 13 czerwca 2018 roku. Prelekcja poprzedziła projekcję filmu ,,Łapa” produkcji węgierskiej. 

Kino Centrum należy do elitarnej sieci europejskich kin Europa Cinemas. Naszą misją jest  przybliżenie młodzieży osiągnięć kina europejskiego.

Dzieci mówiły o tym jak dbają o zdrowie i dlaczego ważne jest zdrowe odżywianie się. Uprawianie sportów, mycie zębów i ubieranie się dostosowane do pogody – to według dzieci uczestniczących w prelekcji bardzo ważne sprawy. Nawet jak się ma niewiele lat to można też dbać o innych. W jaki sposób? Na przykład nie zachęcać kolegów do robienia niebezpiecznych rzeczy: skakania na główkę do wody czy wchodzenia na lód, ale też nie proponować ,,śmieciowego jedzenia”, czyli niezdrowych fast foodów.
Po prelekcji dzieci obejrzały film ,,Łapa”. To opowieść o tramwajarzu, ale także utalentowanym treserze, który przygarnia osieroconego psa. Łapa nie miał łatwo, został sam już jako mały szczeniaczek i przeżył wyczerpującą tułaczkę, nim odnalazł w końcu kochający dom. A czasem w najsmutniejszej chwili może nas spotkać wielka radość. Pies i pogubiony w codziennych sprawach tramwajarz Zoli zaprzyjaźniają się i pokonując razem wiele przeszkód, odnajdują w końcu życiowy cel.

REKLAMA:

Odwiedź również