Co to jest konflikt i jak go rozwiązać? Czy lepiej ignorować konflikt czy stawić mu czoła? To tematy podjęte podczas filmowych spotkań z młodzieżą w Kinie Centrum 12 i 14 czerwca 2018 roku.


Prelekcja poprzedziła projekcję filmu ,,Tarapaty” produkcji polskiej. To historia 12-letniej Julki, która chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu zaczyna się przygoda. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń…
Młodzież z konińskich szkół wysłuchała prelekcji o tym jak rozwiązywać konflikty. Wszyscy byli zgodni, że konfliktów nie da się uniknąć. Są one nieuniknione wśród rówieśników i w rodzinie. Pojawiają się ponieważ każdy ma różne potrzeby, różne zdanie na jakiś temat, różny punkt widzenia. Unikanie sporów nie jest łatwe, ale też nie jest możliwe, by wszyscy mieli takie samo zdanie. Młodzież zgodziła się z tezą, że „kluczem do mniejszej ilości sporów jest pozwolenie ludziom na posiadania własnego zdania”.  Warto i trzeba dyskutować, ale też umieć uszanować zdanie drugiej osoby.

Kino Centrum należy do elitarnej sieci europejskich kin Europa Cinemas. Naszą misją jest  przybliżenie młodzieży osiągnięć kina europejskiego.

REKLAMA:

Odwiedź również