Prelekcja na temat roli jaką odgrywa wiara w życiu człowieka oraz projekcja filmu ,,Chata” złożyły się na filmowe spotkanie z młodzieżą 13 czerwca 2018 roku. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Kubacka-Seweryn, koordynatorka Akademii Filmowej ,,Otwórz Oczy!”.


Młodzież obejrzała dramat ,,Chata”. To ekranizacja światowego bestsellera Williama Paula Younga, który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata, także w Polsce. Film wyprodukowany przez Gila Nettera, producenta „Życia Pi” to poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu, po stracie córki, na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. Jest to podróż w głąb siebie, swoich myśli, przekonań, uczuć. Atmosfera filmu jest mocno uduchowiona, wzniosła, przepełniona życiowymi mądrościami i cytatami z Biblii, potęgują ją przepiękne krajobrazy i nastrojowa muzyka – ta otoczka może różnie wpływać na widza, zależnie od indywidualnej wrażliwości.

Przed filmem młodzież dyskutowała o tym jaką rolę odgrywa wiara w życiu człowieka. Tematami podczas prelekcji były również: żałoba, dylematy etyczne, poczucie winy czy ból egzystencji.

REKLAMA:

Odwiedź również