Czy dorosłość to to samo co dojrzałość? Co to znaczy być odpowiedzialnym? Czy jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie, czy również za innych i za świat, który nas otacza. To tematy podjęte podczas spotkania z uczniami 13 grudnia 2018 roku w Kinie Centrum w Konińskim Domu Kultury.


Po prelekcji uczniowie obejrzeli film ,,Carrie Pilby”. To historia 19-letniej nowojorki i świeżo upieczonej absolwentki Harvardu. Młoda dziewczyna obarczona niezwykłą inteligencją, niezłomną moralnością i poczuciem wyższości ma wrażenie, że jest ostatnią normalną osobą żyjącą w świecie napędzanym przez seks i hipokryzję. W rezultacie daje się poznać jako alienatka pozbawiona przyjaciół, bez szansy na randkę czy znalezienie pracy. Za radą terapeuty Carrie przygotowuje listę 6 celów do zrealizowania przed nowym rokiem. Wbrew sile niezłomnego charakteru i przekonaniu o własnych racjach, dziewczyna ulega stopniowej zmianie, przystosowując się do świata, którym gardziła, z przekonaniem, że nigdy nie zechce być jego częścią.
Uczniowie poznali definicję odpowiedzialności, rozmawiali o odpowiedzialności za to, czego się dokonało, o odpowiedzialności za siebie i innych, za uczucia, za słowa, ale też za zdrowie i środowisko. Na podsumowanie uczniowie dowiedzieli się, że dorosłość to fascynujący wyścig z przeszkodami.

REKLAMA:
Sekretne życie 2

Odwiedź również