Jakie prawa i obowiązki mają dzieci. A dorośli? Czy oprócz obowiązków też mają jakieś prawa?  Do czego potrzebne są zasady i co zrobić, jeśli ktoś ich nie przestrzega. O tym rozmawialiśmy podczas dwóch spotkań z uczniami 28 stycznia 2019 roku.


Prelekcję poprowadziła Katarzyna Kubacka – Seweryn, organizatorka Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy!”. Uczniowie zastanawiali się czy zasady są potrzebne w życiu i co by się stało, gdyby żadnych reguł nie było. Dowiedzieli się jakie mają prawa i obowiązki. Przypomnieliśmy sobie również zasady aktywnego słuchania i porozmawialiśmy o tym jak ważne jest wyrażanie uczuć.

Po prelekcji obejrzeliśmy film produkcji niemieckiej: ,,Ratunku, zmniejszyłem rodziców”. To opowieść o tym, jak szkołę Feliksa zaczyna nawiedzać zmarła, znienawidzona przez wszystkich nauczycielka. Na skutek dziwnych zbiegów okoliczności udaje jej się zapanować nad szkołą i zmniejszyć jej dyrektora oraz rodziców Feliksa. Chłopiec i jego przyjaciele muszą zrobić wszystko, by uratować szkołę i przywrócić jej dyrektora oraz rodziców do normalnych rozmiarów.REKLAMA:

Odwiedź również