Marnie
Nico Muhly

11 listopada 2018 r. (sobota), godz. 15.00 - RETRANSMISJA
Czas trwania: ok. 3 godz. 5 min.

 
Coraz częściej libretta nowych oper inspirowane są wielkimi dziełami filmowymi. Tak jest też w przypadku „Marnie”, opery amerykańskiego kompozytora i aranżera Nica Muhly’ego, której inscenizację Met po raz pierwszy zaprezentuje 10 listopada 2018, a w Kinie Centrum będzie transmitowana 11 listopada. Początek o godz. 15.00.
 
Treść opiera się na thrillerze Alfreda Hitchcocka z 1964 roku, inspirowanym z kolei powieścią Winstona Grahama. Marnie Edgar, piękna złodziejka, wdaje się w romans z Markiem Rutlandem. Mężczyzna wie, kim tak naprawdę jest kobieta i choć sam padł jej ofiarą, postanawia jej pomóc. Bohaterowie pobierają się, jednak happy end nie jest możliwy ze względu na zagmatwaną przeszłość Marnie – szantażowanej, a przy tym autodestrukcyjnej postaci. Premiera jest przygotowywana w koprodukcji z English National Opera, gdzie w 2017 roku odbyła się prapremiera dzieła.
 
dyrygent: Robert Spano
libretto: Nicholas Wright
reżyseria: Michael Mayer
scenografia i projekcje wideo: Julian Crouch i 59 Productions, kostiumy: Arianne Phillips, światło: Kevin Adams
w rolach głównych: Isabel Leonard jako Marnie, Janis Kelly jako Pani Rutland, Denyce Graves jako Matka Marnie, Iestyn Davies jako Terry Rutland, Christopher Maltman jako Mark Rutland
Bilety: 30/40 zł
 

REKLAMA:
Powrót Bena

Odwiedź również