Tor przeszkód dla mniejszych i większych smerfów, scenki teatralne, gra w warcaby, puszczanie baniek mydlanych i energiczna zumba – tak zakończyliśmy projekt Dzieciaki w Centrum w tym sezonie artystycznym.

To było ostatnie przed wakacyjną przerwą spotkanie z Dzieciakami w Centrum (25 czerwca). Projekt realizujemy wspólnie z Europa Cinemas. Naszą misją jest edukacja filmowa dzieci. Podczas naszej akcji oprócz oglądania filmów, proponujemy pogadanki na temat nie tylko ich treści, ale również tego jak powstają, jakie zadanie ma reżyser, a jakie aktorzy. Uczymy też jak zachować się w kinie i oczywiście świetnie się bawimy.

Czerwcowe Dzieciaki w Centrum to film ,,Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski’’, który dzieci obejrzały wspólnie z rodzicami. Następnie małe smerfy pod opieką instruktorów wybrały się na warsztaty, a dorośli wrócili do kina, by obejrzeć wzruszający film ,,Ponad wszystko’’.

Pogoda nam dopisała i zorganizowaliśmy dla dzieci zajęcia na świeżym powietrzu. Artystyczno-sportowy piknik odbył się przed Konińskim Domem Kultury. Podczas warsztatów nie zabrakło pogadanek na temat filmów oraz scenek aktorskich, był tor przeszkód dla małych smerfów, granie w warcaby, rzuty piłkami, puszczanie baniek mydlanych oraz energetyczna zumba. Zajęcia poprowadzili: Elżbieta Gierasimow-Zakowany, Klaudia Dutkiewicz, Marta Konopacka, Dorota Gapska oraz Grzegorz Ambroziak.

To były ostatnie Dzieciaki w Centrum przed wakacjami. Na kolejne zapraszamy we wrześniu. Jak będą wyglądały, co się będzie na nich działo? Śledźcie stronę internetową KDK oraz naszego FB.

REKLAMA:
Zimna Wojna

Zapowiedzi

Odwiedź również