Dorota Osińska zachwyciła konińską publiczność, a kolacja w Tutti Santi wszystkim smakowała. Wielu koninian chętnie oglądało też dobre filmy w kinie plenerowym oraz kinach studyjnych – taka była konińska odsłona festiwalu Transatlantyk Łódź w podróży.

W Koninie na trzy dni – od piątku do niedzieli (21 – 23 lipca), zacumował festiwal filmowy Transatlantyk. To uznany międzynarodowy festiwal, od kilku lat odbywający się w Łodzi, którego twórcą i dyrektorem jest Jan A.P. Kaczmarek, wybitny kompozytor, laureat Oscara – pochodzący z Konina.

W cyklu Transatlantyk Łódź w podróży, w Koninie prezentowane są najważniejsze filmy nagradzane na prestiżowych festiwalach. W każdym z nich znalazło się odniesienie do tegorocznego hasła Transatlantyku, które brzmi: Siła kobiety.

Pierwszego dnia odbyła się filmowa kolacja i koncert Doroty Osińskiej z piosenkami z filmów. W kinie plenerowym na bulwarze nadwarciańskim koninianie obejrzeli film ,,Wróg numer jeden’’.

Zaproszenia na kolację do Tutti Santi zdobyło 150 osób. Konkursy organizowane były na FB partnerów wydarzenia: Konińskiego Domu Kultury, Centrum Kultury i Sztuki Dom Kultury Oskard (Epicentrum Kultury), Miasta Konin (Centrum Informacji Miejskiej) oraz restauracji Tutti Santi. 

Pizzeria Tutti Santi to miejsce, które powstało pod patronatem Vicemistrza Świata i Mistrza Włoch w pizzy klasycznej Valerio Valle. Podczas filmowej kolacji na stołach królowała włoska specjalność – makaron. 

Kolacji towarzyszyła muzyka filmowa. Goście z niecierpliwością czekali na koncert Doroty Osińskiej, aktorki teatralnej, wokalistki, znanej z telewizyjnego programu The Voice of Poland. Artystka zaprezentowała piosenki z filmów, ale też swoje autorskie utwory. Na bis nie mogło zabraknąć ,,Calling You’’ – piosenki, której interpretacją Dorota Osińska zachwyciła jurorów programu The Voice of Poland. Towarzyszyli jej: pianista Paweł Steczek i perkusista Robert Siwak.

Po koncercie i kolacji filmowej na bulwarze nadwarciańskim stanęło kino plenerowe. Widzowie obejrzeli film ,,Wróg numer jeden’’ w reżyserii Kathryn Bigelow. W sobotę kino przeniosło się na osiedle Chorzeń. Tam wyświetlony został film ,,Mad Max. Na drodze gniewu’’. W niedzielę organizatorzy zaprosili widzów do kin studyjnych. W Kinie Centrum obejrzeliśmy ,,Victorię'', a w Kinie Oskard ,,Ukryte działania’’.

 

Fot. Andrzej Moś

REKLAMA:
Mala czarownica
Zegar

Zapowiedzi

Odwiedź również