W Konińskim Domu Kultury rozpoczął się przegląd filmowy Debiuty. Widzowie obejrzą 10 debiutów reżyserskich, będą pokazy specjalne, a na koniec koncert muzyki filmowej.


- 27. Przegląd Polskich Filmów Fabularnych Debiuty uważamy za otwarty – powiedzieli w środę (29 listopada 2017) wieczorem Robert Glapa, zastępca dyrektora Konińskiego Domu Kultury i Andrzej Moś, kierownik programowy Debiutów.

W tym roku w programie przeglądu znajduje się 10 debiutów reżyserskich, są też pokazy specjalne filmów ,,Happy Olo’’ i ,,Najlepszy’’. To także pokaz przedpremierowy filmu ,,Atak paniki’’. Reżyserski debiut Pawła Maślony trafi do kin dopiero w styczniu, a w Kinie Centrum w Koninie do obejrzenia już w czwartek, 30 listopada.
- Z roku na rok przegląd Debiuty ma coraz większą publiczność, co nas przekonuje, że jest to wydarzenie bardzo ważne nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla widzów – mówił Robert Glapa, zastępca dyrektora KDK.

- Od kilku lat jest też coraz więcej ciekawych polskich filmów oraz debiutów – kontynuował Andrzej Moś. -  To na pewno zasługa działalności Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i wielu programów, które promują twórczość młodych reżyserów. Nam udało się też wykreować większe zainteresowanie przeglądem dzięki współpracy z kilkoma szkołami średnimi. Młodzież jest następnym pokoleniem, które, mam nadzieję, będzie kontynuowało coroczny udział w Debiutach.

Tegoroczny Przegląd zainaugurował film w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego ,,Zgoda’’. Tegoroczny Przegląd zainaugurował film w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego ,,Zgoda’’. Wydarzenie zakończy w sobotę, 2 grudnia, koncert muzyki filmowej w wykonaniu Konińskiego Kameralnego Zespołu Akordeonowego i Teatru Tańca CODA oraz pokaz specjalny filmu „Najlepszy”. Dowiemy się również, który film spodobał się widzom najbardziej - ogłoszone zostaną wyniki Plebiscytu Publiczności. 


Program tegorocznych Debiutów: http://bit.ly/2AJuywW

REKLAMA:
Debiuty 28
Dziadek

Zapowiedzi

Odwiedź również