Śliczne bałwanki ze skarpetek i ryżu, opowieści o filmach i magii świąt Bożego Narodzenia oraz wspólny taniec – taka była świąteczna odsłona projektu ,,Dzieciaki w Centrum’’.


Koniński Dom Kultury i Kino Centrum realizują projekt ,,Dzieciaki w Centrum’’ wspólnie z siecią kin Europa Cinemas.  To elitarna sieć europejskich kin, do której od 2013 roku należy Kino Centrum. Naszą misją jest  przybliżenie młodszej i starszej publiczności osiągnięć kina europejskiego. Raz w miesiącu zapraszamy całe rodziny do kina, a dzieci na warsztaty filmowo-artystyczne. W czasie, gdy najmłodsi poznają tajniki filmu, dowiadują się kto to jest reżyser, jakie zadania ma scenograf, a jakie operator, rodzice mogą spędzić miło czas w kinie.

Świąteczny projekt (17 grudnia) rozpoczęliśmy filmem familijnym ,,Pierwsza gwiazdka’’. Dzieci i rodzice poznali historię osiołka i różnych zwierząt, które stały się świadkami historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach z instruktorami, a rodzice wrócili do kina, by obejrzeć komedię romantyczną ,,I tak cię kocham’’.

A co się działo na warsztatach? Ze specjalistką od teatru Elżbietą Gierasimow-Zakowany dzieci rozmawiały o filmach i o świętach. Był konkurs wiedzy z pytaniami dotyczącymi świętego Mikołaja, wigilijnych potraw czy znaczenia Świąt. Nie zabrakło zadań aktorskich i świetnej zabawy.

Katarzyna Mijakowska, instruktorka plastyki w Konińskim Domu Kultury, pracowała z małymi artystami nad cudnymi bałwankami. Do ich stworzenia potrzebne były skarpety i ryż oraz mnóstwo wyobraźni przy dekorowaniu.

Układ taneczny dzieci przygotowały wspólnie z mistrzyniami tańca z KDK: Martą Konopacką i Klaudią Dutkiewicz. Mali tancerze musieli jak najlepiej opanować kroki, bo czekał ich występ na dużej scenie.

Tuż po zakończeniu filmu dla rodziców, dzieci zaprezentowały się w świątecznym układzie tanecznym. Dla wielu to było wyjątkowe przeżycie – na tak dużej scenie znaleźli się po raz pierwszy. Mali tancerze dali z siebie wszystko, a rodzice byli zachwyceni.

Na kolejne ,,Dzieciaki w Centrum’’ zapraszamy już w nowym roku - 28 stycznia. Będzie to odsłona karnawałowa projektu. Już możemy zdradzić, że jednym z jej elementów będzie wielka dyskoteka z DJ-em Kubą Przerwą. Na warsztaty będzie można zapisywać dzieci od 22 stycznia. 


 

REKLAMA:
Salon Poezji
Diablo

Zapowiedzi

Odwiedź również