Tytułowe pytanie padło ze sceny wielokrotnie, a próbę odpowiedzi na nie podjęli śpiewający seniorzy, którzy wystąpili w koncercie ,Seniorzy dla miasta” zorganizowanym w Konińskim Domu Kultury. Koncert odbył się w niedzielę 10 lutego.


Piosenki i wiersze o miłości usłyszeliśmy w wykonaniu zespołów wokalnych: Jutrzenka, Tulipan oraz duetu wokalnego Ona i On z Klubu Mieszkańców działającego przy Konińskiej Spółdzielni  Mieszkaniowej, pod kierownictwem artystycznym Hanny Wojdak i muzycznym Roberta Strzyżykowskiego, gawędziarki Janiny Bednarskiej z Sompolna, akordeonisty Zenona Kosmalskiego z Konina, chóru Dominium ze Sławska po kierunkiem artystycznym  Sławomira Kaliszewskiego oraz zespołu Fantazja z KDK pod kierownictwem artystycznym Mirosława Grzanki.

O część artystyczną zadbały kierownik działu artystycznego KDK Małgorzata Kazuś oraz tancerki Teatru Tańca CODA Marta Merdzińska i Anna Czernej.
Śpiewający seniorzy na co dzień rozwijają swoje pasje i talenty artystyczne poprzez aktywne i twórcze spędzani czasu wolnego, są studentami  uniwersytetu III wieku, pełnią ważne społeczne funkcje w Radzie Seniorów działającej we współpracy z Prezydentem Miasta.        

Coroczny koncert przybliża działalność kulturalną seniorów i prezentuje ich bogaty dorobek artystyczny. Jest także okazją do integracji. Wymiana doświadczeń i wspólna zabawa to również a może przede wszystkim zwiększenie poczucia własnej wartości i samooceny. Można powiedzieć, że śpiew to dla seniorów recepta na pogodę ducha i radość życia. Nie ma więc nic dziwnego w słowach piosenki ,,Pozwól mi” śpiewanej przez Andrzeja Zauchę:

Przesadzamy mówiąc miłość
Może to zaledwie gra
Nic się jeszcze nie zmieniło
Ledwo jedno drugie zna… 


Seniorom, kierownikom zespołów wokalnych i chóru oraz organizatorom wydarzenia dziękujemy za cudowny, pełen miłości koncert. Do zobaczenia za rok.

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również