Spektakl mówiący o walce młodego człowieka z własnymi słabościami, lękami i obawami, a także o tym, że można liczyć na pomoc bliskich i przyjaciół, wystawili młodzi artyści z Konińskiego Domu Kultury. Wydarzenie odbyło się 18 maja.

Spektakl ,,Za drzwiami” był uwieńczeniem rocznej pracy tancerzy i wokalistów. Przedstawienie wyreżyserowała Marta Merdzińska, instruktor tańca KDK. Choreografie przygotowane przez instruktorów, a wytańczone przez młodych artystów wzruszały i bawiły.  
- Spektakl opowiada o tym ile młodzi ludzie ,,zamknięci” w czterech ścianach swego wirtualnego świata tracą z życia. Ale mówi także o tym, że z pomocą bliskich i przyjaciół oraz dzięki walce o siebie, potrafią na nowo zobaczyć świat w innych, weselszych barwach – podkreśla Marta Merdzińska.
Artyści z Konińskiego Domu Kultury poprzez taniec i piosenkę pokazali walkę z własnymi słabościami i lękami. Pokazali jak zamknięcie za drzwiami własnego pokoju czy domu, potrafi zmienić młodego człowieka i jak bardzo czeka on na pomocną dłoń bliskich i przyjaciół.
 
Razem potrafimy dokonać cudu przemiany ludzkiej natury: przywołać uśmiech, napełnić radością, pobudzić do działania. Wystarczy - otworzyć drzwi!
 

Mimo młodego wieku widać ich zaangażowanie i zrozumienie dla wspólnej inicjatywy. Każda z grup na co dzień pracuje z własnym instruktorem. Każda z grup reprezentuje własny styl, charakter, sposób wyrażania uczuć. Na jednej scenie, w jednym spektaklu połączyli siły, pokazali że mimo, iż tańczą różnymi technikami mogą tworzyć całość i zaprezentować piękny spektakl. Taniec połączył się z piosenką. Piosenka połączyła się z choreografiami a młodzi twórcy przez ,,otwarte” drzwi wyszli w nowy świat.
 
W spektaklu ,,Za drzwiami” wystąpili:
Teatr Tańca CODA i Zespół Tańca CODA - instruktor Marta Merdzińska                       
Zespół Tańca SPACE - instruktor Klaudia Dutkiewicz/Aleksandra Fydryszewska
Zespół FUKS - instruktor Jacek Szczepankiewicz                                      
Wokalne-KA-DE-KA - instruktor Anna Ciesielska
Body And Soul  - instruktor Grzegorz Ambroziak (choreografia Dawid Dec)
Spektakl wyreżyserowała Marta Merdzińska, scenariusz napisała Małgorzata Kazuś (kierownik działu artystycznego), teksty: Ireneusz Ryś, światła Dariusz Intrys. Akrobatyka: Justyna Chojnacka. Kostiumy przygotowały: Teresa Krupa z KDK oraz Balletic Atelier.


foto: Marcin Oliński


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również