Spektakl mówiący o walce młodego człowieka z własnymi słabościami, lękami i obawami, a także o tym, że można liczyć na pomoc bliskich i przyjaciół, wystawili młodzi artyści z Konińskiego Domu Kultury. Wydarzenie odbyło się 18 maja.

Spektakl ,,Za drzwiami” był uwieńczeniem rocznej pracy tancerzy i wokalistów. Przedstawienie wyreżyserowała Marta Merdzińska, instruktor tańca KDK. Choreografie przygotowane przez instruktorów, a wytańczone przez młodych artystów wzruszały i bawiły.  
- Spektakl opowiada o tym ile młodzi ludzie ,,zamknięci” w czterech ścianach swego wirtualnego świata tracą z życia. Ale mówi także o tym, że z pomocą bliskich i przyjaciół oraz dzięki walce o siebie, potrafią na nowo zobaczyć świat w innych, weselszych barwach – podkreśla Marta Merdzińska.
Artyści z Konińskiego Domu Kultury poprzez taniec i piosenkę pokazali walkę z własnymi słabościami i lękami. Pokazali jak zamknięcie za drzwiami własnego pokoju czy domu, potrafi zmienić młodego człowieka i jak bardzo czeka on na pomocną dłoń bliskich i przyjaciół.
 
Razem potrafimy dokonać cudu przemiany ludzkiej natury: przywołać uśmiech, napełnić radością, pobudzić do działania. Wystarczy - otworzyć drzwi!
 

Mimo młodego wieku widać ich zaangażowanie i zrozumienie dla wspólnej inicjatywy. Każda z grup na co dzień pracuje z własnym instruktorem. Każda z grup reprezentuje własny styl, charakter, sposób wyrażania uczuć. Na jednej scenie, w jednym spektaklu połączyli siły, pokazali że mimo, iż tańczą różnymi technikami mogą tworzyć całość i zaprezentować piękny spektakl. Taniec połączył się z piosenką. Piosenka połączyła się z choreografiami a młodzi twórcy przez ,,otwarte” drzwi wyszli w nowy świat.
 
W spektaklu ,,Za drzwiami” wystąpili:
Teatr Tańca CODA i Zespół Tańca CODA - instruktor Marta Merdzińska                       
Zespół Tańca SPACE - instruktor Klaudia Dutkiewicz/Aleksandra Fydryszewska
Zespół FUKS - instruktor Jacek Szczepankiewicz                                      
Wokalne-KA-DE-KA - instruktor Anna Ciesielska
Body And Soul  - instruktor Grzegorz Ambroziak (choreografia Dawid Dec)
Spektakl wyreżyserowała Marta Merdzińska, scenariusz napisała Małgorzata Kazuś (kierownik działu artystycznego), teksty: Ireneusz Ryś, światła Dariusz Intrys. Akrobatyka: Justyna Chojnacka. Kostiumy przygotowały: Teresa Krupa z KDK oraz Balletic Atelier.


foto: Marcin Oliński

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również