W Konińskim Domu Kultury zakończyły się Ogólnopolskie Kwalifikacje Dzieci Śpiewających do 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2020.
 

Jurorzy w ciągu czterech dni wysłuchali około 400 wokalistów: solistów, duetów i zespołów wokalnych. Najmłodsi uczestnicy mieli 4 latka, najstarsi 16. Były piosenki o miłości i złamanych sercach, o nadziei, marzeniach i radości życia, a w najmłodszej kategorii o kaczkach dziwaczkach, lalkach, kotkach i witaminkach. Prezentacje zespołów wokalnych były tradycyjnie radosne i kolorowe, uwagę jury przykuwał nie tylko talent młodych artystów, ale także choreografia i stroje. Natomiast najwięcej uciechy przyniosło wszystkim oglądanie występów najmłodszych dzieci, które były niezwykle urocze! Największa rywalizacja była natomiast wśród najstarszych wokalistów w kategorii 14-16 lat. Tutaj rywalizowało około 150 osób.

Jurorzy w składzie: Beata Bednarz, Wojciech Myrczek, Paweł Zielak, przewodniczący Jerzy Petersburski i sekretarz Małgorzata Kazuś, nie mieli łatwego zadania. Do Konina z całej Polski przyjechali bowiem bardzo zdolni wokaliści. Spośród 400 wybrali 120 najlepszych prezentacji, które obejrzymy znów podczas czerwcowego 41. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie (3-7 czerwca). Jurorzy przesłuchali również nagrania nadesłane przez uczestników z zagranicy. Wiadomo już, że w czerwcu do Konina przyjadą wokaliści m.in. z Niemiec, Rosji, Białorusi, Litwy, Ukrainy, Bułgarii, Wielkiej Brytanii.
 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również