„Kobiece wariacje” miały być, tuż przed nastaniem wiosny, artystycznym plastycznym wydarzeniem w Strefie K w Konińskim Domu Kultury. Wiadomo bowiem, że wiosna jest kobietą, chociaż równie ciekawie i atrakcyjnie może wyglądać jesienią. To oznacza, że wiosenny wernisaż prac młodych artystów z Atelier KreDKa Katarzyny Mijakowskiej zostanie przeniesiony na jesień. By czas oczekiwania skrócić, prace prezentujemy w internetowej galerii KDK.

 
„Kobiece wariacje” to obrazy inspirowane kobietami i wszelkimi wariacjami na ich temat. Na tę kolekcję składają się prace 40 artystów – uczestników zajęć plastycznych w Atelier KreDKa w Konińskim Domu Kultury, którzy malują i rysują pod okiem Katarzyny Mijakowskiej. Autorami prac są zarówno najmłodsi, 10-letni artyści, jak i ci najstarsi – licealiści i studenci.
– Wszyscy są niezwykle zdolni i jestem z nich bardzo dumna. Wielokrotnie zaskakują mnie swoimi pomysłami, umiejętnościami, wykonaniem. Wierzę, że internetowa galeria, a potem wystawa w Strefie K, dostarczy wszystkim wielu artystycznych wrażeń – mówi Pani Kredka (jak nazywają Katarzynę Mijakowską jej uczniowie).
W galerii internetowej i na późniejszym wernisażu znajdą się prace już nagradzane oraz całkowicie nowe. Autorką rysunku, który pojawi się na plakacie zapowiadającym „Kobiece wariacje” jest 17-letnia Michalina Pawlak. Praca ta została nagrodzona na 41. Przeglądzie Twórczości Plastycznej o Złotą Sztalugę, zorganizowanym w 2019 roku przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Pojawią się także inne nagrodzone na tym przeglądzie prace Michaliny Pawlak oraz wyróżnione obrazy Danuty Maćkowiak i Aleksandry Głowackiej (na zdjęciach obok prace nagrodzone i wyróżnione), a także kilka prac Weroniki Bilskiej i Gabrieli Wałowskiej, które również były prezentowane na pokonkursowej wystawie Złotej Sztalugi.
 
O jesiennym (prawdopodobnie) wernisażu będziemy informowali w późniejszym terminie; podczas tej wystawy będzie można zamówić reprodukcje prezentowanych prac. Na razie zapraszamy do internetowej galerii, którą znaleźć można na naszej stronie https://bit.ly/39jaouv


 

REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również