To był świetny koncert i bardzo udany kulturalny wieczór. W niedzielę, 20 września w Konińskim Domu Kultury wystąpił zespół Mikromusic. Wydarzenie wpisało się w jubileusz 50-lecia domu kultury w Koninie.
 

Mikromusic to jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce. Gra muzykę określaną jako avart pop lub art pop. W jego twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.

W niedzielę w KDK widać było, że po czasie zamknięcia instytucji kultury ze względu na pandemię, mieszkańcy miasta są spragnieni kulturalnych doznań i stęsknieni za koncertami na żywo. Występ Mikromusic dostarczył wszystkim wielu fantastycznych emocji i miejmy nadzieję, że rozbudził kulturalne potrzeby koninian.

Zespół wystąpił w składzie akustic trio: Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa i uraczył publiczność ogromną dawką dobrej muzyki oraz znanymi przebojami jak m.in. ,,Takiego chłopaka”, ,,Dom”, ,,Najlepsza", ,,Tak mi się nie chce" czy ,,Syrena”. Warto dodać, że Mikromusic został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej – ,,Fryderyków” w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Podczas koncertu w Koninie Natalia Grosiak zapowiedziała premierę nowej płyty zespołu, która odbędzie się 25 września 2020. Nowy, już siódmy, studyjny krążek zatytułowany będzie ,,Kraksa”.

Koncert Mikromusic wpisał się w jubileusz 50-lecia Konińskiego Domu Kultury. Przed nami jeszcze jubileuszowa gala połączona z koncertem jazzowym Chojnacki/Miguła Contemplations. To wydarzenie kończące świętowanie jubileuszu odbędzie się w KDK 23 października.


fot. Zdzisław Siwik
 
 
 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Zapowiedzi

Odwiedź również