Tuż przed Mikołajkami zapraszamy najmłodszych widzów na spektakl ,,Plastusiowy pamiętnik i plamy’’. Na scenie Konińskiego Domu Kultury 5 grudnia będzie dużo muzyki i świetnej zabawy.

Na przedstawienie zaprasza Koniński Dom Kultury i Agencja Artystyczna Prym ART. Muzyczny spektakl powstał na motywach „Plastusiowego pamiętnika” Marii Kownackiej i choć pierwszy odcinek tej historii ukazał się w 1931 roku, to wciąż opowieść plastelinowego ludzika fascynuje i bawi kolejne pokolenia.
 
,,Plastusiowy pamiętnik i plamy’’ to opowieść o Plastusiu, który zabiera Tosię do piórnikowego świata przyborów szkolnych, gdzie życie toczy się zupełnie spokojnie od lekcji do lekcji. Sytuacja diametralnie się zmienia wraz z pojawieniem się atramentowych plam, które pozostawił tajemniczy Jegomość. Plastuś wraz ze swoimi szkolnymi przyjaciółmi postanawia znaleźć winowajcę, który poplamił cały piórnik. Podróżując szlakiem atramentowych kleksów przybory szkolne z Plastusiem i Tosią na czele spróbują uratować swój piórnikowy dom. Czy uda im się dojść po granatowych plamach do celu? Jakie przygody czekają Plastusia i jego przyjaciół? Na te i inne pytania odpowiedzą Ci, którzy będą chcieli wraz z naszymi bohaterami przeżyć najbardziej zwariowaną przerwę szkolną. Niektórzy poznają czasy, kiedy nasi dziadkowie i babcie nosili szkolne mundurki, a do pisania zamiast długopisów używali stalówek.
 
W spektaklu nie zabraknie zabawnych dialogów, wartko toczącej się akcji, autorskich piosenek i stylowej scenografii w formie piórnika. Interaktywny charakter widowiska wciągnie najmłodszych do wspólnej zabawy.
 
Ponieważ spektakl prezentujemy dzień przed Mikołajkami istnieje możliwość przygotowania upominków, które po zakończonym spektaklu wręczy Święty Mikołaj.
 
Spektakl ,,Plastusiowy pamiętnik i plamy’’
Koniński Dom Kultury
5 grudnia, godz. 9.00 i 11.00
Czas trwania spektaklu: około 60 min
Bilety: 12 zł
zamówienia: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 63 211 31 33


       

REKLAMA:
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

Relacje

Odwiedź również