Będzie bitwa! Oczywiście taneczna: gospodarze, czyli b-boye (chłopcy i dziewczyny) konińskiego zespołu Body and Soul contra goście – tancerze z Kutna i Łodzi. Sceną będzie Strefa K w Konińskim Domu Kultury 19 stycznia. Lista uczestników została zamknięta. 

Określenie b-boy wywodzi się z nowojorskiego Bronksu. Tak nazywano tam osoby tańczące breakdance’a. Ten specyficzny typ tańca, z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi, wykuwał się w latach 70. w czasie tanecznych turniejów międzyblokowych, czasami – bywało – przeradzających się w rzeczywiste bitwy. Tak czy inaczej te bitwy breakdance’owe przekształciły się w bitwy taneczne. Każda z tych imprez służy podnoszeniu poziomu artystycznego, wymianie doświadczeń i integracji. W sumie – owe bitwy b-boyów każdorazowo stają się fantastycznym pokazem tanecznej sprawności i choreograficznym popisem tancerzy. Zapewne nie inaczej będzie w KDK.
 
Na turniej breakdance BAS JAM zaprasza zespół Body and Soul, działający w KDK. Jego instruktorem jest Grzegorz Ambroziak. W turnieju udział zapowiedziało 30-50 b-boyów, który zmierza się w zawodach tanecznych 1 vs 1 w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 12 i do 16 lat. Turniejowi towarzyszyć będą specjalne pokazy dla rodziców utalentowanych najmłodszych b-boyów oraz pokazy filmowe z innych turniejów.
 
Turniej BAS JAM 2018 odbędzie się w Strefie K (KDK), 19 stycznia, początek o godz. 17.00. Wstęp wolny. 

Sponsorem wydarzenia jest firma Diamante Wear. Dziękujemy. 
 

REKLAMA:
Klakson

Relacje

Odwiedź również