Kino Centrum w Konińskim Domu Kultury zaprasza do 24 czerwca na film ,,Zimna wojna’’ w reżyserii Pawła Pawlikowskiego.


,,Zimna wojna’’ zdobyła nagrodę za reżyserię 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. To pierwszy polski film od czasów ,,Pianisty’’ Romana Polańskiego 16 lat temu, który walczył o Złotą Palmę.

Pokaz najnowszego dzieła laureata Oscara, Pawła Pawlikowskiego, wzbudził euforię publiczności, przynosząc łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro i dwudziestominutową owację na stojąco. Zaowocował też wysypem bardzo pozytywnych recenzji: „Tak działały kiedyś wielkie melodramaty oraz piosenki o miłości niespełnionej, niemożliwej’’, „Ta niezwykła opowieść o miłości niemożliwej, ale też o przeszłości, emigracji i polskości robi ogromne wrażenie’’, ,,Wiktor i Zula – rewelacyjnie zagrani przez Tomasza Kota i Joannę Kulig – to zarazem postaci z krwi i kości oraz tragiczne figury rodem z kina noir’’, ,,Urzekająco romantyczna, słodko-gorzka ballada’’ – pisali krytycy.

Paweł Pawlikowski - laureat Oscara za film ,,Ida’’ jest reżyserem i autorem scenariusza ,,Zimnej wojny’’. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Film to koprodukcja francusko-polsko-brytyjska. Zdjęcia powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

,,Zimna wojna’’ opowiada historię wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią ze sobą być i jednocześnie nie mogą być bez siebie. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w ,,Zimnej wojnie’’ rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Zapraszamy do Kina Centrum na film ,,Zimna wojna’’ do 24 czerwca. 

REKLAMA:
Zimna Wojna

Relacje

Odwiedź również