Spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem, aktorem i współscenarzystą „Ataku paniki”, filmowa kolacja w Zagrodzie Borowo, nocne kino na bulwarze, pokazy i warsztaty dla najmłodszych w kinach Centrum i Oskard. Zapraszamy na tegoroczną edycję festiwalu Transatlantyk - Łódź w podróży w Koninie od 20 do 22 lipca.


Kolejna edycja festiwalu nie mogłaby się odbyć bez Filmowej kolacji. W programie wydarzenia 20 lipca: pokaz filmu „Atak paniki” i spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem, aktorem i współscenarzystą filmu oraz kolacja. „Atak paniki” w reżyserii Pawła Maślony to wielowątkowa historia pozornie niezwiązanych ze sobą osób, które w pewnym momencie doświadczają... ataku paniki. Opowieść o tym jak z pozoru nieistotne w życiu zdarzenia mogą doprowadzić do ogromnych konsekwencji, metaforycznych końców świata.

W związku z tym, że tematem przewodnim tegorocznej edycji Transatlantyk Festival jest „Niepodległość dziś / Independence now”, a festiwalowi towarzyszy hasło: „Ja, Wolność, Bunt i Ojczyzna”, z Bartłomiejem Kotschedoffem będziemy rozmawiać m.in. o tym czym dzisiaj jest niezależność i wolność artystyczna i jaką cenę trzeba za taką niezależność zapłacić. Zaproszenia na spotkanie można było wygrać na fanpage'ach: CKiS Epicentrum Kultury, Konińskiego Domu Kultury i Konin I love it. 

Transatlantyk - Łódź w podróży to także kino w plenerze. 21 lipca o 22.00 zapraszamy na Bulwar Nadwarciański, gdzie będzie można zobaczyć kryminalną komedię „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”. To adaptacja bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa z gwiazdą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Choć może to wydawać się nieprawdopodobne, historię zainspirowały prawdziwe wydarzenia. Nieco nieporadny, ale wnikliwy inspektor Stucky prowadzi skomplikowane śledztwo w sprawie serii morderstw i tajemniczego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto, właściciela winnicy na weneckich wzgórzach.

W tym roku festiwal to także edukacja. Najmłodszych kinomanów zapraszamy na pokazy i warsztaty filmowe w niedzielę 22 lipca. Spotkanie dla dzieci rozpocznie polska premiera filmu ,,Moja żyrafa”. Na seans Kino Centrum zaprasza o godz. 11.00. Film opowiada o młodzieży, która po raz pierwszy idzie do szkoły. Fabuła nawiązuje do jednej z książek holenderskiej literatury dla dzieci, Annie M.G. Schmidt. Także w niedzielę 22 lipca Kino Oskard zaprasza na pokaz filmu ,,Superagentka”. Film rozpocznie się o godz. 13.00. To historia inspirowana opowieściami kryminalnymi Agathy Christie. Pokazom filmowym towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty filmowe, które odbędą się po filmach. Poprowadzą je animatorzy projektu ,,Dzieciaki w Centrum” z Konińskiego Domu Kultury. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Zaproszenia do udziału w akcji można odbierać w kasach kin.

Transatlantyk Festival jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej. Twórcą i dyrektorem festiwalu jest wybitny kompozytor, laureat Oscara, pochodzący z Konina  Jan A.P. Kaczmarek.

Organizatorami Transatlantyk – Łódź w podróży są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.


Transatlantyk - Łódź w podróży

20 lipca, piątek
Filmowa kolacja, spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem, pokaz filmu ,,Atak paniki'', godz. 20.00, Zagroda Borowo - wstęp na zaproszenia

21 lipca, sobota
Film ,,Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto'', godz. 22.00, Bulwar Nadwarciański, wstęp wolny

22 lipca, niedziela
Film ,,Moja żyrafa'' plus warsztaty, godz. 11.00, Kino Centrum, wstęp na film - wolny, wstęp na warsztaty - na zaproszenia
Film ,,Superagentka'' plus warsztaty, godz. 13.00, Kino Oskard, wstęp na zaproszenia 

REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również