Zabawna i wzruszająca słowno-muzyczna podróż przez 40 lat pracy artystycznej Jacka Cygana. 5 października na spektakl zapraszają Koniński Dom Kultury i Camfilm.

 
To będą ponadczasowe przeboje w wykonaniu Andrzeja Seweryna, Joanny Trzepiecińskiej, Zofii Nowakowskiej, Krzysztofa Kwiatkowskiego i samego autora, Jacka Cygana, który potrafi równie ciekawie o swoich piosenkach opowiadać, jak i wykonywać, włączając do śpiewania publiczność! Artystom towarzyszyć będzie pełen muzycznej energii Kameleon Quintet pod kierownictwem Radosława Labahua.
 
Jacek Cygan – poeta, autor tekstów piosenek, librecista. Autor ponad 1000 tekstów piosenek dla najwybitniejszych polskich wokalistów. Bez niego Edyta Geppert nie zadebiutowałaby tak wspaniale piosenką „Jaka róża taki cierń”, Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby przed nami, że „Czas nas uczy pogody”, a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy „Wypili za błędy”. Edyta Górniak ze swoim utworem „To nie ja” nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim „C’est la vie”, a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas „Łatwopalni”. Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, ani „Dyskoteki pana Jacka”, na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi. 

Koncert „Życie jest piosenką”
Koniński Dom Kultury
5 października, godz. 18.00
Bilety: 100 zł do nabycia w kasie KDK


REKLAMA:
Kler
Kopciuszek

Relacje

Odwiedź również