Koniński Dom Kultury, młodzi plastycy z Atelier KreDKa razem z instruktorką Katarzyną Mijakowską zapraszają na wernisaż ,,Nasi Twórcy” w piątek, 28 września o 18.00 do Strefy K.


Otwarciem wystawy ,,Nasi Twórcy” Atelier KreDKa zainauguruje nowy rok artystyczny. W Strefie K Konińskiego Domu Kultury zaprezentowanych zostanie około 40 wybranych prac uczestników zajęć plastycznych. A dzieci i młodzieży pracujących pod okiem Pani Kredki, czyli Katarzyny Mijakowskiej jest około stu. To młodzi artyści w wieku od 6 do 21 lat, tworzący aż 9 grup. Katarzyna Mijakowska prowadzi w Konińskim Domu Kultury pracownię plastyczną Atelier KreDKa od 2005 roku. Na zajęcia uczęszczają dzieci i młodzież uzdolnieni artystycznie. Instruktorka przekazuje im swoją wiedzę i doświadczenie, rozbudzając wrażliwość i zdolności manualne. Sama czynnie zajmuje się projektowaniem, fotografią, rysunkiem i rzeźbą.

Wernisaż ,,Nasi Twórcy” będzie okazją, by podziwiać prace młodych plastyków, ale również podsumować ubiegły rok artystyczny i omówić plany na nadchodzące kolejne miesiące artystycznych wyzwań.

- Na pewno będziemy pracować w różnych technikach i poznawać kolejne tajniki plastycznych działań, przelewając na papier pomysły i inspiracje – mówi Katarzyna Mijakowska. - Czeka nas mnóstwo wyzwań, szczególnie najmłodszych uczestników zajęć, którzy z roku na rok podwyższają swój poziom. Mamy nadzieję, że nowy rok kulturalny będzie bardzo owocny artystycznie.

Wernisaż ,,Nasi Twórcy” rozpocznie się 28 września o 18.00 w Strefie K Konińskiego Domu Kultury. Wystawę będzie można oglądać do 14 października.

REKLAMA:
Kler
Krecisz mnie

Relacje

Odwiedź również