Już po raz dwunasty, 7 października, odbędzie się koncert charytatywny ,,Chodź pomaluj mój świat’’ . Akcja, której organizatorem jest Koniński Dom Kultury prowadzona jest na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia.

W tym roku koncert dedykowany jest Fundacji ,,Podaj dalej’’ , a dokładnie wsparciu realizowanego przez nią  projektu ,,Akademia Życia i Samodzielności’’.

Akademia Życia i Samodzielności to takie miejsce w połowie drogi ze szpitala do domu. To mieszkania treningowe w Koninie, gdzie osoby po wypadkach przez kilka miesięcy uczą się, jak żyć na wózku i być samodzielnym. Tu dowiadują się, że niepełnosprawność nie musi zamykać w domu, że osoba na wózku możne pracować, podróżować, uprawiać sport i być szczęśliwa.

Przedsięwzięcie to jest wspólnym dziełem osób, którym bliski jest los drugiego człowieka. Podczas koncertu swoje artystyczne talenty prezentują parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele placówek kultury, oświaty, służby zdrowia, przedsiębiorcy oraz dziennikarze. Wszystko po to, żeby wesprzeć szczytny cel.

Koncert odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego.

W tym roku artyści zaproszą widzów na Festiwal Piosenki Polskiej w Koninie.

Serdecznie zapraszamy 7 października o godz. 17.00 do Konińskiego Domu Kultury. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
 

REKLAMA:
Kler
Jacek Cygan

Relacje

Odwiedź również