Barbara Krafftówna, aktorka teatralna, kabaretowa i gwiazda filmu będzie gościem kolejnego Salonu Poezji i Literatury w Koninie. Na spotkanie z aktorką zapraszamy w poniedziałek 20 maja. Artystce na scenie będzie towarzyszyć dziennikarz i pisarz Remigiusz Grzela.

Barbara Krafftówna stworzyła jeden z najciekawszych i zapadających w pamięć portretów kobiecych w kinie – Felicję w „Jak być kochaną”, wzorcowa aktorka w dramatach Witkacego, pierwsza odtwórczyni Gombrowiczowskiej „Iwony, księżniczki Burgunda” i wykonawczyni słynnego walca „Embarras”. Niezapomniana aktorka legendarnego Kabaretu Starszych Panów, która przeklinała Bohdana Łazukę, szarpała bas i nudziła się w czasie deszczu. W filmowej roli Honoratki swoim gorącem topiła serce nie tylko Gustlika.
Genialna interpretatorka kryminałów Joanny Chmielewskiej, które często nagrywała dla radia, i głos Czerwonego Kapturka ze słynnej bajki słuchanej z winylowych płyt.

Z Barbarą Krafftówną będzie rozmawiał, podobnie jak w książce ,,Krafftówna w krainie czarów" Remigiusz Grzela – dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów „Rozum spokorniał”, „Hotel Europa”, „Wolne”, „Obecność”, wywiadów-rzek „Marian Kociniak. Spełniony”, „Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy”, „To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny”, książek reporterskich „Bagaże Franza K. czyli Podróż, której nigdy nie było” i „Wybór Ireny” (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści „Bądź moim Bogiem” i „Złodzieje koni”.
Remigiusz Grzela wyreżyserował także w TVP Kultura dwa spektakle emitowane na żywo, poza własną sztuką Naznaczeni w wykonaniu Urszuli Dudziak i Tomiry Kowalik, również monodram Anny Mentlewicz Kochany synu w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej.

Spotkaniu z artystami towarzyszyć będą Muzyczne Anioły z Konińskiego Domu Kultury.
 
Salon Poezji i Literatury
,,Krafftówna w krainie czarów”
20 maja, godz. 18.00
Bilety:
Cena dnia w niedzielę 12 maja 10 zł
Ulgowy dla seniorów 15 zł ( z kartą seniora)
Normalny 20 zł 


Foto: Kuba Kiljan-Kuźnia
Zdjęć/SFP

REKLAMA:

Relacje

Odwiedź również