Refleksyjna, wzruszająca i zabawna – tak zapowiada się Inauguracja Roku Kulturalnego 2019/2020. Wszystko za sprawą spektaklu „Przybora na 102” w wykonaniu Magdy Umer i Kabaretu Mumio. Impreza, podczas której prezydent miasta Konina Piotr Korytkowski wręczy nagrody i wyróżnienia ludziom kultury odbędzie się 20 września 2019 roku w auli im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ. 

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 18.00 krótkim koncertem w wykonaniu niezwykle utalentowanego, młodego pianisty Filipa Pacześnego, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie. Następnie Prezydent Miasta Konina wręczy nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Ponadto działacze kultury odbiorą odznaki honorowe „Za zasługi dla Miasta Konina", wręczone zostaną również stypendia artystyczne. 
 
Zwieńczeniem będzie kulturalna uczta duchowa, w której spotkają się trzy artystyczne temperamenty: Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Kabaretu Mumio.
 
„Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona przez muzyczne trio. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer. Wszystko pięknie, z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno-muzyczna konwencja okazuje się strzałem w dziesiątkę” – czytamy na oficjalnej stronie warszawskiego Teatru Ateneum, gdzie spektakl jest wystawiany.
 
Zaproszenia na Inaugurację Roku Kulturalnego 2019/2020 będzie można odbierać w Konińskim Domu Kultury od 9 września od godz. 8.00.
 
INAUGURACJA ROKU KULTURALNEGO 2019/2020
20 września 2019, godz. 18.00
Aula im. Jana A.P. Kaczmarka w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie
Wstęp na zaproszenia 

REKLAMA:
polityka
Rambo

Relacje

Odwiedź również