„Ja nie wierzę w Świętego Mikołaja”. To nieprawdopodobnie smutna deklaracja. Na szczęście tylko jedna, bo przecież powszechnie wiadomo, że właśnie w grudniu elfy z krainy zabawek mają ręce pełne roboty, a Święty Mikołaj dźwigać będzie coraz większy worek z prezentami! O czym marzą dzieci z całego świata, dowiemy się z tanecznego spektaklu „Gwiazdkowe marzenia”.

Ten spektakl na scenie Konińskiego Domu Kultury 14 grudnia (godz. 16.00 i 18.00) zaprezentują członkowie zespołów tanecznych działających w KDK. Tancerki i tancerze z zespołów FUKS (Jacka Szczepankiewicza), BAS (Grzegorza Ambroziaka), CORTE (Anny Cherniei), CODA (Marty Merdzińskiej) oraz tanecznej grupy akrobatycznej (Justyny Chojnackiej), wspierani filmami wyprodukowanymi przez AKF „Muza” (Andrzeja Mosia), pokażą, o czym marzą dzieci na całym świecie, jak elfy pracują i bawią się, wreszcie… Czy Mikołaj naprawdę się pojawi?  Szczegółów nie zdradzimy, ale pewne jest, że tańce elfów, klaunów, laleczek, ołowianych żołnierzyków i kelnerek z gorącą czekoladą spodobają się wam. Ba, może się okazać, że elfy nawet stoczą bitwę (wprawdzie tylko taneczną) o prezenty! Dodajmy, że popisom tancerzy towarzyszyć będzie porywająca muzyka. Jak napisał Ireneusz Ryś:
Aniołowie grają w to grudniowe Święto
Mikołaj prezenty wiezie drogą krętą
Tańczą i śpiewają dzieciaki z KDK-u
Spójrz, ile radości jest w Małym Człowieku!
Zatem – obudźmy w sobie „Gwiazdkowe marzenia”, najlepiej w KDK 14 grudnia. Bilety na spektakle (o godz. 16.00 i 18.00) już można kupować w kasie KDK, cena 12 zł.

 

 
REKLAMA:
Sniezna paczka

Relacje

Odwiedź również