Świąteczne pocztówki od artystów z Konińskiego Domu Kultury będą niezwykłym prezentem dla mieszkańców miasta, okolic i wszystkich, którzy obserwują działania KDK w Internecie. Prezentacje będzie można obejrzeć na Facebooku i YouTube KDK codziennie od 19 do 27 grudnia.
 

Zespoły taneczne i muzyczne z Konińskiego Domu Kultury intensywnie przygotowywały się przez kilka tygodni do świątecznych koncertów. Specjalne choreografie, świąteczne stroje, scenografia, nagrania – wszystko wymagało wielu godzin pracy. Poprzez swoje świąteczne pocztówki, artyści pragną przekazać, że są mocno związani z miastem i jego mieszkańcami i bardzo tęsknią za występami na żywo. Trudny czas pandemii nie złamał jednak ich pasji i zaangażowania. Mamy nadzieję, że w niezwykłym, świątecznym czasie, artyści z KDK choć na chwilę pojawią się w Państwa domach, by tańcem, śpiewem i muzyką złożyć życzenia zdrowych, rodzinnych Świąt i samych pozytywnych emocji.

- Serdecznie zapraszam na wyjątkowe spotkania z artystami z Konińskiego Domu Kultury – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK. – Świąteczny koncert, ze względu na bezpieczeństwo, odbędzie się online. Od 19 grudnia będziecie Państwo mogli razem z nami spotkać się i wysłuchać świątecznych pocztówek, przygotowanych przez jedynych, niepowtarzalnych i wyjątkowych artystów z KDK. Wszystkie grupy artystyczne długo przygotowywały się, żeby móc umilić państwu ten wyjątkowy czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze, a przede wszystkim zdrowia i pozytywnej energii, ponieważ to ona pozwoli nam przetrwać ten trudny i jednocześnie będący sprawdzianem dla nas wszystkich czas. Do zobaczenia w Konińskim Domu Kultury.

Pierwsza świąteczna pocztówka zostanie wysłana w sobotę, 19 grudnia. Aż do 27 grudnia w świątecznych koncertach zaprezentują się zespoły taneczne: CODA, FUKS, Body and Soul, CORTE, a także Zespół Pieśni i Tańca Konin, Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad libitum oraz Zespół Agharta. W projekt włączyło się również Atelier KreDKa. Młodzi plastycy przygotowali scenografię, a podczas nagrań szkicowali tancerzy. Natomiast filmowcy z Amatorskiego Klubu Filmowego MUZA pomagali przy nagraniach i montażu świątecznych prezentacji.  Zapraszamy na stronę KDK na Facebooku oraz YouTube. 
Body and Soul
CODA Junior i CODA Elite
CODA Mini i CODA Kids
CODA - pokaz akrobatyczny
CORTE
Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad libitum
Zespół Agharta
Zespół Pieśni i Tańca Konin

 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK