Wyruszyli w STOSUNKOWO UDANĄ TRASĘ koncertową. Jednym z miast, które odwiedzą jest Konin. To będzie wydarzenie tej jesieni. NOCNY KOCHANEK po raz pierwszy wystąpi w Koninie! Koncert odbędzie się w Konińskim Domu Kultury. Otwarcie bramek godz. 18.00. Koncetrt Masturbatora godz. 19.00. Koncert Nocnego Kochanka, godz. 20.15

Nocny Kochanek zagra w Konińskim Domu Kultury 30 października. Koncert będzie promować płytę ,,Stosunki międzynarodowe”.
Bilety w cenie 69 zł w przedsprzedaży oraz 79 zł w dniu koncertu, do nabycia w kasie KDK oraz w serwisie tiketto.pl

Głównym zadaniem albumu ,,Stosunki międzynarodowe” jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka.
Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na ,,faktach, czasami nawet autentycznych..”!
Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.
 

Masturbator to prawdziwa legenda satanic-old-skull-metalu, która narodziła się na przełomie 1988/1989 roku w Koninie w S.P. nr 8 podczas długiej przerwy obiadowej. Piekielne wyziewy z taśmy demo „Blood of Vanity” zarejestrowanej zimą ’89, skopiowane w ilości 100 sztuk rozeszły się błyskawiczne w ówczesnym undergroundzie przyczyniając się do niezdrowej ekscytacji wśród fanów polskiego metalu. „Wymiot Szatana” - jak nazwał ich jeden z fanzine’ów, nagrał jeszcze 3 demówki... randka z diabłem trwała do matury 1995, potem następuje kilka lat milczenia…
W roku 2001 w Poznaniu dochodzi do ekstremalnej orgii spirytystycznej. Upojeni i nieświadomi wokalista Vithor i gitarzysta Mayhem wywołują ducha Azazela i przy jego wstawiennictwie podpisują cyrograf z Belzebubem. Mają grać aż im ręce odpadną. Od tej chwili Masturbator znów z powodzeniem miażdży mózgi i bezcześci małżowiny oszołomionym słuchaczom podczas swoich bluźnierczych live acts.


Nocny Kochanek
30 października
Koniński Dom Kultury

Otwarcie bramek godz. 18.00
Koncetrt Masturbatora godz. 19.00
Koncert Nocnego Kochanka, godz. 20.15


Bilety: przedsprzedaż – 69 zł oraz w dniu koncertu – 79 zł
kasa KDK i serwis tiketto.pl

 


 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK