f 10-te urodziny Fantazji - Koniński Dom Kultury

Na koncert jubileuszowy z okazji 10-lecia zespołu wokalnego seniorów Fantazja, zapraszamy do Konińskiego Domu Kultury.  Koncert jubileuszowy odbędzie się 2 października o godz. 16.00. Wejściówki do odbioru w kasie KDK.

Podczas koncertu usłyszymy, w  wykonaniu seniorów, znane i  lubiane przez państwa przeboje. Jakie? – To niespodzianka - mówi Mirosław Grzanka, opiekun artystyczny grupy.
Repertuar zespołu jest bardzo bogaty, od piosenek ludowych po szlagiery. Przez dziesięć lat pracy zespołu uzbierało się ponad 100 utworów – mówią wokaliści z Fantazji.

Jakie były początki zespołu? Jak wspomina Mirosław Grzanka, na spotkanie organizacyjne w 2002 roku, przyszło do KDK 13 osób. - Byli to wokaliście zespołu Działkowiec, który zakończył swoją działalność. Po kilku miesiącach zespół liczył już ponad 20 osób – dodaje Mirosław Grzanka.

W zespole do tej pory śpiewało blisko 40 osób. Dziś w skład Fantazji wchodzi 25 solistek i solistów Fantazja to gospodarz corocznego koncertu Seniorzy dla Miasta, podczas którego prezentują się zespoły wokalne z Konina i regionu.
- Udział w zajęciach wokalnych to dla seniorów nie tylko rozwój ich pasji ale także sposób na spędzenie wolnego czasu, integrację i poznanie nowych osób. Zespół integruje się np. poprzez wspólne wyjścia do kina czy wycieczki. Najbardziej jednak seniorzy podkreślają fakt, że mogą brać czynny udział w życiu kulturalnym miasta – dodaje Mirosław Grzanka.
 
Koncert jubileuszowy zespołu wokalnego seniorów Fantazja
Koniński Dom Kultury
2 października, godz. 16.00
Zaproszenia: kasa KDK
 
 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 18 zł
Normalny - bilety w cenie 20 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Pokazy filmu w 3D - ulgowy 20 zł, normalny 22 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK