f Boy-Żeleński oczami Grażyny Barszczewskiej czyli Salon Poezji w KDK - Koniński Dom Kultury

Wielkimi krokami zbliża się kolejna odsłona SALONU POEZJI w Konińskim Domu Kultury. 27 marca gościem Salonu będzie aktorka Grażyna Barszczewska, która przeczyta poezję, listy i fragmenty publicystki Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

 

Grażyna Barszczewska to aktorka teatralna, filmowa, kabaretowa, znana także z występów w Teatrze Polskiego Radia. Reżyserka teatralna. Laureatka dwóch nagród Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji oraz nagrody Teatru Polskiego. Otrzymała również Srebrny Medal Gloria Artis oraz Złoty Mikrofon.

 

 

Aktorka w swoim dorobku ma ponad 150 ról dramatycznych i komediowych, zarówno w teatrze, filmie i telewizji.

 

Zagrała w takich filmach, jak: ,,Trzecia część nocy”, ,,Sobie król”, ,,Spowiedź dziecięcia wiek”", ,,Anioł w szafie”, ,,Pan Tadeusz”, ,,Jakub kłamca”, ,,Droga wewnętrzna”, ,,Nocna straż” czy ,,Nie będziesz wiedział”. Oglądaliśmy ją również w serialach ,,S.O.S”, ,,07 zgłoś się”, ,,Życie na gorąco”, ,,Kariera Nikodema Dyzmy”, ,,Na kłopoty... Bednarski”, ,,Na dobre i na złe”, ,,Plebania”, ,,Niania” czy ,,Londyńczycy”.

 

 

Krakowski Salon Poezji i Literatury w Konińskim Domu Kultury odbędzie się 27 marca o godz. 18.00. Bilety są już w sprzedaży.

 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 20 zł
Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego

UWAGA:
Ulgi nie łączą się.

Konińska Karta Mieszkańca nie obowiązuje w Tani Poniedziałek, Tanią Środę oraz Czwartek Dojrzałego Widza

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 

Partnerzy KDK