f Musical ,,Przypływy” - Koniński Dom Kultury

Musical ,,Przypływy" zaprezentowany zostanie ponownie w Konińskim Domu Kultury w sobotę, 16 grudnia o godz. 11.00. 

 

Musical ,,Przypływy" to wyjątkowa produkcja Konińskiego Domu Kultury i Studia Piosenki Estradowej HIT. Premiera odbyła się w maju 2023. Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem, organizatorzy postanowili zaprezentować musical kolejny raz. 

Na scenie swoje artystyczne talenty pokażą tancerze zespołu CODA oraz wokaliści Studia HIT. Zobaczymy ich w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem opowiedzą historię Anny.  Widzowie będą świadkami zarówno pięknych momentów w jej życiu, jak i tych bardzo trudnych.  Radość, miłość, ale też odrzucenie, upokorzenie i wstyd, presja społeczna, lęki, cyberprzemoc, nękanie, aż po uzależnienia będą towarzyszyć naszej bohaterce.

Spektakl ,,Przypływy” będzie miał charakter interaktywny. To widzowie zdecydują, w kluczowym momencie życia bohaterki, o tym jak potoczy się jej los.

Scenariusz i reżyseria: Rafał Supiński

Choreografia: Marta Merdzińska, Klaudia Cembrowicz

Przygotowanie wokalne: Mariusz Urbaniak

Video-scenografia: Karolina Jacewicz

Scenografia: Katarzyna Mijakowska, Dariusz Lis

Produkcja: Koniński Dom Kultury

 

W przygotowaniu scenografii do musicalu wspierają nas firmy: VIN-KON S.A. oraz Smurfit Kappa Konin. Dziękujemy!

 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł

Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+ za okazaniem dowodu osobistego) - bilety w cenie 20 zł

Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety na filmy familijne w cenie 15 zł

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego (nie dotyczy Taniego Poniedziałku i Taniej Środy)

Dla osób objętych pakietem Konińska Karta Rodziny 3+ zniżki 50 proc. na wszystkie bilety do kina


Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.  

 


 

REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK