f Jim Broadbent w ekranizacji bestsellera Rachel Joyce - Koniński Dom Kultury

Od 6 czerwca w Kinie Centrum wzruszająca historia oparta na bestsellerowej powieści Rachel Joyce ,,Niezwykła wędrówka Harolda Fry". 

 

,,Niezwykła wędrówka Harolda Fry" opowiada wzruszającą historię podróży w imię miłości, poświęcenia i walki o ocalenie życia bliskiej osoby. Produkcja z Jimem Broadbentem i Penelope Wilton, oparta na bestsellerowej powieści Rachel Joyce trafi do polskich kin już 16 czerwca. Równolegle z premierą filmu, w księgarniach pojawi się powieść ,,Niezwykła wędrówka Harolda Fry" w tłumaczeniu Tomasza Maciosa.

,,Niezwykła wędrówka Harolda Fry" to historia niezwykłego człowieka, który wyrusza w niezwykłą podróż. Harold wiedzie życie bez szczególnego celu, dopóki nie dowiaduje się, że jego dawna przyjaciółka Queenie umiera. Wyrusza w podróż przez Anglię, aby się z nią zobaczyć, jednocześnie wierząc, że to utrzyma ją przy życiu. Podróż Harolda stanowi celebrację życia, która pomaga nam sobie uświadomić, że porażka i strata - tak samo jak sukces i radość - mogą nas ukształtować.

Film ,,Niezwykła wędrówka Harolda Fry" oparty jest na inspirującej, poruszającej najczulsze struny bestsellerowej powieści Rachel Joyce. Nominowaną do Man Booker Prize książkę sprzedano już w prawie 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. W filmowej adaptacji wystąpili zdobywca Oscara Jim Broadbent (,,Iris") i Penelope Wilton (,,Downton Abbey"). Za reżyserię odpowiada Hettie Macdonald (,,Doktor Who"), za scenariusz - autorka książki Rachel Joyce.

- Kiedy przeczytałam niesamowitą powieść Rachel Joyce od razu poczułam, że chcę zrobić na jej podstawie film. Rachel przygląda się tematom żalu, straty, poczucia winy i uzdrowienia - jest w tym coś tak niesamowicie uniwersalnego, a Harold jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Odważnie wkraczając w nieznane, pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych - mówi reżyserka filmu Hettie Macdonald.

Reżyseria: Hettie Macdonald, gatunek: dramat, produkcja: Wielka Brytania, czas: 1 godz. 30 min. 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 20 zł
Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego

UWAGA:
Ulgi nie łączą się.

Konińska Karta Mieszkańca nie obowiązuje w Tani Poniedziałek, Tanią Środę oraz Czwartek Dojrzałego Widza

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazÅ‚o siÄ™ Kino Studyjne „Centrum”. InformacjÄ™ o przynależnoÅ›ci otrzymaliÅ›my w poÅ‚owie października 2013, po zÅ‚ożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi peÅ‚na nazwa tego projektu jest częściÄ… programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 oÅ›rodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskaÅ‚o przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest czÅ‚onkiem EUROPA CINEMAS – poinformowaÅ‚a Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteÅ›my pionierem, jako pierwsi przystÄ…piliÅ›my do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliÅ›my nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentnÄ… edukacjÄ™ filmowÄ… adresowanÄ… do mÅ‚odej widowni. PrzypomnÄ™, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywajÄ… siÄ™ pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, mÅ‚odzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego staÅ‚o siÄ™ to  ważnym atutem – dodaÅ‚a Katarzyna Kubacka.

Przez rok czÅ‚onkostwa Kino Studyjne „Centrum” bÄ™dzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjÄ™ta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS bÄ™dzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziaÅ‚em mÅ‚odzieży i te adresowane do mÅ‚odego widza, dofinansuje też dziaÅ‚ania promujÄ…ce kino europejskie.

Jak poinformowaÅ‚a Katarzyna Kubacka, koniÅ„skie Kino „Centrum” jest jedynÄ… placówkÄ… w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogÄ… poszczycić siÄ™ tÄ… przynależnoÅ›ciÄ… to kina poznaÅ„skie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. DodaÅ‚a również, że przedstawiciele naszej instytucji bÄ™dÄ… uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poÅ›wiÄ™conych twórczoÅ›ci i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejÅ›ciowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostaÅ‚y opatrzone tabliczkÄ…, informujÄ…cÄ… o czÅ‚onkostwie. Przed seansami jest wyÅ›wietlany specjalny spot reklamowy, powiadamiajÄ…cy widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK