f Jesienią Tu płynie Jazz - Koniński Dom Kultury

Trzy damy polskiego jazzu wystąpią w Koninie w ramach projektu Tu płynie JAZZ. Na scenie Konińskiego Domu Kultury usłyszymy i zobaczymy: Agę Zaryan, Beatę Przybytek i Martę Król. Nie zabraknie także, co jest już tradycją jesiennych spotkań jazzowych w KDK, koncertu młodych i zdolnych muzyków z Konina. W tym roku zagra dla Państwa Szymon Wieczorkiewicz Trio.

Tu płynie JAZZ w Konińskim Domu Kultury odbędzie się 13 i 14 października. Bilety można kupić w kasie KDK oraz online.


W piątek, 13 października, zapraszamy na dwa niesamowite koncerty.

Tego dnia usłyszymy, w wykonaniu Marty Król, na nowo zaaranżowane utwory legendarnego zespołu The Police oraz cudowny, należący do Beaty Przybytek wokal. Głos artystki uznawany jest za jeden z najciekawszych w Polsce.

Koncert Marta Król Sextet ,,Tribute To The Police” rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety do nabycia w kasie KDK oraz online przez zakładkę KupBilet na stronie KDK.

Marta Król Sextet - Tribute To The Police, wystąpią w składzie: Marta Król - wokal, Michał Jakubczak - fortepian, Przemysław Florczak - saksofon, Maciej Szczyciński - kontrabas, Grzegorz Kańtoch - perkusja, Filip Krzysztoporski – perkusjonalia.  Projekt „Tribute To The Police” to zaaranżowane na nowo utwory legendarnego zespołu The Police. Projekt stworzyli Marta Król oraz Paweł Tomaszewski.

Marta Król to wokalistka jazzowo-soulowa, poruszająca się również w innych gatunkach muzycznych. Pedagog oraz trener emisji głosu. Wydała trzy albumy studyjne: „The First Look” (2011), „Thank God I`m a Woman” (2014) oraz „Tribute To The Police” wraz z Pawłem Tomaszewskim i jego zespołem (2017). Za debiutancki krążek została nominowana do najważniejszych nagród muzycznych w kraju: – Mateusz 2011 w kategorii Muzyka Rozrywkowa - Debiut – Fryderyk 2012 nominacja w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku.

Wokalistka promowana jest przez Program Trzeci Polskiego Radia, wybrana także przez radiową Trójkę do koncertu Debiuty podczas 49. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2012).

Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali wokalnych, m.in.:

– I nagroda w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty, Lublin 2005 

Nagroda Specjalna dyrektora TVP S.A. w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Wokalistów Debiuty, Lublin 2007

– Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej, Brzeg 2007

– Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym Nowa Nadzieja Jazzu, Łomża 2009

Występowała i współpracowała między innymi z: Michałem Urbaniakiem, Bogdanem Hołownią, Kubą Badachem, Januszem Szromem, Andrzejem Lampertem.  


O godz. 20.00 zapraszamy na koncert Beaty Przybytek i jej muzycznych Przyjaciół.  W jej wykonaniu usłyszymy zróżnicowany materiał muzyczny, prezentujący repertuar z dwóch ostatnich autorskich płyt wokalistki. Koncert artystki to ekscytująca podróż poprzez muzyczne stylistyki – od jazzu, bluesa, soul, R’n’B, funky, muzykę latynoską, aż po gospel. Wokalistce towarzyszyć będą: Andrzej Gondek – gitara, Michał Jakubczak – instr. Klawiszowe, Adam Kowalewski – bas, Tomasz Machański – perkusja.


Beata Przybytek – wokalistka, pianistka i kompozytorka, uznawana za jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej. Laureatka nagrody muzycznej Programu III Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego Mateusz Trójki za płytę „I’m Gonna Rock You” w kategorii Jazz – Wydarzenie.

Uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki Ikar. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie Kultury i Sztuki. Absolwentka, a obecnie pedagog Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

W roku 2019 odebrała Platynową Płytę za album Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś (nominacja do nagrody FRYDERYK 2019). Współpracowała z najwybitniejszymi przedstawicielami polskiego jazzu, takimi jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Włodzimierz Nahorny, Piotr Wojtasik, Bernard Maseli, Wojciech Karolak, Jazz Band Ball Orchestra.

Jej kariera wokalna zaowocowała 6 albumami solowymi: Today Girls Don't Cry (FLID, 2017), Czemuż się dzisiaj weselić nie mamy (FLID, 2013), I’m Gonna Rock You (FLID, 2012), Wonderland (Not Two Records, 2006),  The Island (Polskie Radio Katowice, 2004),  You Don't Know What Love Is (Polskie Radio Katowice, 2003). Oprócz albumów studyjnych na dyskografię wokalistki składają się zarówno wydawnictwa z gościnnym udziałem jak i kompilacje: Bernard Maseli – Drifter (Warner Music 2021), Agnieszka Frączek – Kołderkowe Bzdurki Dla Syna i Córki (2021), Marek Podkowa – Fish Out Of Water (2021),  Smooth Jazz Cafe 18 (Magic Records, 2018, status Złotej Płyty), Zbigniew Wodecki – Dobrze, że jesteś (Agora, 2018), Małgorzata Maliszczak – Złote Myśli Kobiety (Polskie Radio S.A., 2015), Muzyka Czterech Stron Świata 2 (MTJ, 2015), 65 lat polskiej piosenki! część 2 (Polskie Radio S.A., 2014), Bossa So Nice! (Magic Records, 2013).

Artystka koncertuje z sukcesami zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Do tej pory wystąpiła na wielu festiwalach jazzowych, m.in.: Ladies’Jazz Festival, Jazz Jamboree, Bielska Zadymka Jazzowa, Młyn Jazz Festival w Wadowicach, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Letni Festiwal Jazzowy Piwnicy Pod Baranami w Krakowie, Międzynarodowe Głogowskie Spotkania Jazzowe, Pomorska Jesień Jazzowa, Easy Jazz Festival, Jazz Sessions w Gliwicach, Jazz Forum Jazz Festival, Jazz w Lesie w Sulęczynie, Baszta Jazz Festiwal, Podlasie Jazz Festival, Świdnickie Noce Jazzowe, Jazzbląg w Elblągu, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Legnica Jazz Days, Jazz w Ruinach w Zabrzu, Jazz En Nord Jazz Festival  (Francja), Sibiu Jazz Festival, Ploiesti Hot Jazz Summit, Braila Jazz Festival, North West Jazz Festival Baia Mare, (Rumunia), International Jazz Piestany, Špania Dolina Jazz Festival (Słowacja).  

Oklaskiwała ją publiczność w Polsce, Austrii, Belgii, Szwecji, Niemczech, Francji, Rumunii, Białorusi i Słowacji. Od lat jej nazwisko figuruje w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum.


Spotkanie z jazzem w KDK, w sobotę 14 października, rozpocznie o godz. 18.00, koncert Trio Szymona Wieczorkiewicza. To muzyk, aranżer i kompozytor, nauczyciel kontrabasu i gitary basowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Koninie, założyciel i opiekun wielu form muzycznych, również tych, związanych z konińską szkołą muzyczną. Na scenie obok Szymona Wieczorkiewicza / kontrabas, zobaczymy także Filipa Chojnackiego / piano i Adama Wojdziaka / perkusja.

Uwieńczeniem spotkania z jazzem w KDK będzie koncert Agi Zaryan. Wokalistce towarzyszyć będzie zespół Michał Tokaj Quartet. Początek koncertu o godz. 20.00.

Pasję muzyczno-teatralną artystka odkryła u siebie będąc nastolatką. Słuchając muzyki Elli Fitzgerald i Milesa Davisa, postanowiła zostać wokalistką jazzową. Uczyła się śpiewu w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina oraz na podyplomowym Studium Jazzu pod kierunkiem Ewy Bem, uzyskując dyplom z wyróżnieniem. W ramach otrzymanego stypendium uczestniczyła w warsztatach jazzowych w Stanford oraz Jazz Camp West w Stanach Zjednoczonych, gdzie dalej doskonaliła swoje umiejętności wokalne. Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia. Przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystek jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl, smak i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.

 

Tu płynie jazz

Koniński Dom Kultury

13-14 października 2023

 

Marta Król Sextet

Tribute To The Police

13 października, piątek, godz. 18.00

bilety: 50 zł 

Kup bilet: Marta Król


Beata Przybytek i jej muzyczni Przyjaciele

13 października, godz. 20.00

bilety: 50 zł

Kup bilet: Beata Przybytek


Szymon Wieczorkiewicz  Trio

14 października, sobota, godz. 18.00

wstęp wolny - wejściówki do odbioru w kasie KDK

 

Aga Zaryan 

Michał Tokaj Quartet

14 października, sobota, godz. 20.00

bilety: 80 zł

Kup bilet:  Aga Zaryan 

 


 Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 20 zł
Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego

UWAGA:
Ulgi nie łączą się.

Konińska Karta Mieszkańca nie obowiązuje w Tani Poniedziałek, Tanią Środę oraz Czwartek Dojrzałego Widza

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK