f Zdrowie to podstawa - Koniński Dom Kultury

Porady, konsultacje, darmowe badania, zajęcia z jogi i nordic walking oraz koncerty czekać będą na Państwa w niedzielę, 1 października w Konińskim Domu Kultury.

 

Zespół Wokalny Fantazja i Koniński Dom Kultury zapraszają tego dnia, w godzinach od 15.00 do 18.00,  na akcję Zdrowie to podstawa. O godz. 18.00 w sali widowiskowej zaśpiewają Zespól Wokalny Fantazja z KDK oraz Andrzej Rosiewicz.

Wstęp na badania, prelekcje oraz konsultacje jest darmowy. Na koncert obowiązują bilety. Te w cenie 10 zł można kupić w kasie KDK.

Akcja Zdrowie to podstawa ma także na celu promocję prozdrowotnych zajęć dla seniorów. 1 października przypada bowiem Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

 

 

Prelekcje

 

15.15-17.30 Strefa K

Jak radzić sobie z cukrzycą (wykład z degustacją zdrowej żywności, badanie poziomu cukru)

Pomoc społeczna dla seniora (informacja MOPR Konin)

Wstęp wolny

 

Wystawcy

 

15.00-18.00 hol KDK

Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej

Stowarzyszenie Amazonki

Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka

Badanie słuchu - VOXMED Karol Myszel

Dietetyk

Kosmetyczka (prezentacje kosmetyków i badanie jakości skóry, w tym wagi ciała z firmą Oriflame)

Pasieka ,,Adam’’ z Kowalewka

Cukiernia ,,Ciacho bez cukru’’

 

Rekreacja

plac przed KDK i sale ćwiczeń

 

Lekcja nordic walking z instruktorami NW4Konin od 15.30

Joga z instruktor Joanną Przybył od 15.30

Porady fizjoterapeutów Klinika Ruchu Ewelina Wojciechowska od 15.30

Wstęp wolny

 

 

Koncerty, godz. 18.00

 

Zespół Wokalny ,,Fantazja’’

Andrzej Rosiewicz

Bilety 10 zł

 

Partnerami akcji są:

VOXMED Karol Myszel, Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka, Stowarzyszenie Amazonki, Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, MOPR Konin, Oriflame, NW4Konin, Klinika Ruchu Ewelina Wojciechowska, Pasieka ,,Adam’’ z Kowalewka, Cukiernia ,,Ciacho bez cukru’’, spółka Vin-Kon.

 

 

 

 

 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 20 zł
Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego

UWAGA:
Ulgi nie łączą się.

Konińska Karta Mieszkańca nie obowiązuje w Tani Poniedziałek, Tanią Środę oraz Czwartek Dojrzałego Widza

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK