f Anna Nehrebecka gościem jesiennego Salonu Poezji i Literatury - Koniński Dom Kultury

Anna Nehrebecka będzie gościem Salonu Poezji i Literatury Anny Dymnej w Konińskim Domu Kultury. Na spotkanie zapraszamy 16 października. Aktorka przeczyta fragmenty książki ,,Rodzina Połanieckich” Henryka Sienkiewicza. Muzycznymi Aniołami będą: Mirosław Grzanka - skrzypce oraz Michał Ziobrowski - fortepian. Salon Poezji i Literatury rozpocznie się o godz. 18.00.

Anna Nehrebecka studia aktorskie ukończyła w 1969 w warszawskiej PWST. Debiutowała w filmie w 1967 ,, Duch z Canterville”. W 1969 została aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała liczne role teatralne, filmowe i telewizyjne z repertuaru klasycznego i współczesnego. Popularność przyniosły jej w latach 70. role w serialach telewizyjnych, tj. Droga, Polskie drogi i Rodzina Połanieckich, a także rola w filmie Ziemia obiecana.

W latach 90. występowała z koncertami poetyckimi w Europie, Australii, Nowej Zelandii i USA. Grała w filmach realizowanych we Francji i na Węgrzech. Zagrała też jedną z głównych ról – polską żonę albańskiego oficera – w albańskim filmie Kujtima Çashku Pułkownik Bunkier (1998). W 2001 zrezygnowała z kariery aktorskiej, wraz z rodziną przeprowadziła się na kilka lat do Brukseli, gdzie jej mąż Iwo Byczewski pełnił funkcję ambasadora RP w Belgii. Po powrocie do Polski w 2007 zaczęła gościnnie występować, zagrała m.in. w sztuce Peer Gynt w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W 2014 została laureatką Orła za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Chce się żyć.

Podczas Salonu Poezji i Literatury w KDK, aktorce towarzyszyć będą Muzyczne Anioły: Mirosław Grzanka - skrzypce oraz Michał Ziobrowski – fortepian. W wykonaniu muzyków usłyszymy muzyczne motywy z serialu ,,Rodzina Połanieckich”, ,,Walc dla Barbary” z Nocy i Dni czy muzyczne motywy z filmu ,,Lalka”.

Anna Nehrebecka podczas październikowego Salonu Poezji i Literatury przeczyta fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza ,,Rodzina Połanieckich’’. Na kanwie książki w 1978 roku Jan Rybkowski wyreżyserował serial telewizyjny o tym samym tytule. W 1984 roku nakręcił na podstawie książki film. W postać Maryni Pławickiej, w obu produkcjach, wcieliła się Anna Nehrebecka. Partnerował jej Andrzej May (Stanisław Połaniecki).

 

Salon Poezji i Literatury Anny Dymnej

Anna Nehrebecka

Rodzina Połanieckich

 

Koniński Dom Kultury

16 października, 18.00

bilety: 20 zł oraz 15 zł dla posiadaczy karty seniora


w grafice wykorzystano kadr z serialu ,,Rodzina Połanieckich" z 1978 roku, w reżyserii Jana Rybkowskiego.

 

 


Tanie Poniedziałki i Tanie Środy - bilety 15 zł
Czwartki Dojrzałego Widza '60+ - bilety 15 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 20 zł
Normalny - bilety w cenie 22 zł

Bilety w ramach akcji "Zabierz rodziców do kina" w cenie 15 zł każdy

Okulary do projekcji w 3D - w cenie 4 zł
Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku, Taniej Środy oraz Czwartku Dojrzałego Widza.

Konińska Karta Mieszkańca – ulga 2 zł od ceny biletu normalnego i ulgowego

UWAGA:
Ulgi nie łączą się.

Konińska Karta Mieszkańca nie obowiązuje w Tani Poniedziałek, Tanią Środę oraz Czwartek Dojrzałego Widza

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Relacje

Partnerzy KDK