Premiera 
30 listopada, godz. 18.00
wstęp na zaproszenia

Bohaterem filmu jest Szymon Pawlicki, koninianin, aktor, uczestnik strajku sierpniowego w Stoczni Gdańskiej w 1980 r., aktywny działacz NSZZ „Solidarność”. Szymon Pawlicki to barwna postać wierna dwóm małym ojczyznom, Koninowi i Trójmiastu oraz dwóm wielkim sprawom, teatrowi i działalności społecznej. Film powstawał w latach 2008-2018, a zdjęcia zrealizowano w Koninie, Ślesinie, Warszawie, Gdańsku, Gdyni i Poznaniu.
 
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Moś. Zdjęcia: Wojciech Ostrowski, Andrzej Moś, Maciej Jagielski. Muzyka: Krystian Weber. Montaż: Waldemar Płocharski. Produkcja: Video Studio Gdańsk. Koprodukcja: Europejskie Centrum Solidarności, Miasto Konin. Produkcję dofinansowali: Solar Co. SA, Powiat Koniński, Miasto i Gmina Ślesin, ZASP, Konińska Fundacja Kultury.

Czas dokumentu 56' 

Andrzej Moś – kierownik produkcji, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych. Absolwent Wyższego Studium Organizacji Produkcji Filmowej i TV w PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Prawa UAM w Poznaniu. Stypendysta w Statnes Film Sentral w Oslo. W latach 1977-1980 pracował w PRF „Zespoły Filmowe” jako asystent kierownika produkcji i kierownik planu przy produkcji filmów fabularnych, m.in. „Zapach ziemi”, „Test pilota Pirxa”, „Zielone lata”. Dziennikarz tygodnika „Przegląd Koniński”, zwolniony z redakcji w 1982 roku po weryfikacji dziennikarzy. Od 1981 r. kierownik Działu Fotografii i Filmu w WDK w Koninie, a następnie instruktor ds. filmu w Konińskim Domu Kultury, opiekun artystyczny Amatorskiego Klubu Filmowego „Muza”. Od 1985r. szef programowy Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie. Współredaktor wydanych w Koninie pod redakcją prof. Marka Hendrykowskiego książek: „Andrzej Kondratiuk – artysta osobny” i „Debiuty polskiego kina”.
Jest m.in. scenarzystą, reżyserem i autorem zdjęć filmów dokumentalnych: „Kameduli z Bieniszewa” (1988), „Moja Atlantyda” (1995), „Antoni Serbeński – wiosna, maj…” (2007), „Stanisław Czernik. Pisarz autentyczny” (2013), „Filmowa kronika MUZY” (2013), „Harcerzem zawsze” (2015), „Tworzyliśmy Solidarność. Region Konin 1980-1981” (2016) oraz zdjęć do filmów Zdzisława Siwika: „Spotkanie”, „Tajne stowarzyszenie abstynentów” i „Światła domu” Zenony Cyplik-Olejniczak.  Otrzymał II Nagrodę w kategorii filmy dokumentalne za „Antoni Serbeński…” na Polonijnym Festiwalu Multimedialnym „Polskie Ojczyzny” w Częstochowie (2008) oraz wyróżnienia za „Moja Atlantyda” na Międzynarodowych Dniach Filmu Dokumentalnego „Rozstaje Europy” w Lublinie (2004) i za „Harcerzem zawsze” na Ogólnopolskim Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno” w Warszawie (2016).
  
 

REKLAMA:
Sekretne życie 2

Odwiedź również