Koniński Dom Kultury jest spadkobiercą ponad półwiecznych tradycji instytucji kultury działających w Koninie. Przez lata budowaliśmy tradycję, której wizytówkami są Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca, Przegląd Polskich Filmów Fabularnych ,,Debiuty", Rock z Mikołajem czy działalność Kina Centrum. Podkreślić należy, że kino należy do prestiżowej sieci kin Europa Cinemas.

Koniński Dom Kultury to także działalność edukacyjna. Zarażamy pasją do tańca, teatru, piosenki, filmu i fotografii. Nasi podopieczni bardzo często swoje zainteresowania łączą z pracą zawodową. A uczestnicy MDFPiT czy Rocka z Mikołajem w dorosłym życiu podobijają sceny muzyczne.  
 
Kultura dla każdego
Edukacja artystyczna
Akademia Filmowa „Otwórz oczy"
Teatr dla najmłodszych
Zajęcia dla seniorów
Koncerty dla fanów rocka, bluesa, metalu czy popu
Wystawy, spektakle, koncerty oraz projekcje filmowe
Spotkania z poezją w ramach Salonu Poezji i Literatury
Transmisje spektakli z Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz Teatru Królewskiego w Londynie
 
Edukacja realizowana poprzez czynne uczestnictwo w kulturze, w tworzeniu sztuki
Uznać można, że edukacja przez sztukę to priorytet naszej działalności. Od lat KDK prowadzi zajęcia artystyczne z tańca, piosenki, muzyki, plastyki i filmu. Uczestniczy w nich około trzystu młodych ludzi, potwierdzających swoje umiejętności w przeglądach i konkursach. Najważniejszym efektem jest wykształcona u nich umiejętność uczestnictwa i odbioru sztuki.
Koniński Dom Kultury swą misję realizuje w ścisłym porozumieniu z samorządem Konina i współpracując ze wszystkimi placówkami kultury w mieście. KDK jest otwarty dla organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i fundacji oraz dla osób indywidualnych.
 
 
Wszyscy są dla nas ważni i w Konińskim Domu Kultury są zawsze mile widzianymi gośćmi.