Grupa From The Top Crew z Konińskiego Domu Kultury wygrała rywalizację na IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca INTERMEDIUM w Krośnie. Najwyższe noty otrzymali od jury za wykonanie choreografii „Fire”.

Na festiwalu w Krośnie (28 czerwca br.) zaprezentowano 34 choreografie. Zespoły startowały w trzech kategoriach wiekowych. From The Top Crew wystartował w kategorii 12-15 lat i wygrał ją. Choreografię „Fire” ułożyła dla zespołu Sylwia Michalak. – Tancerze mimo długiej i męczącej podróży znakomicie się zaprezentowali. Tym bardziej to cieszy, bowiem konkurencja była świetnie przygotowana. Oprócz nagrody, bardzo miłą niespodzianką była atmosfera na festiwalu. Wszyscy wzajemnie sobie gratulowali, bili brawo, dopingowali. Niemalże w ogóle nie czuło się rywalizacji. Miłe słowa od innych uczestników festiwalu są dla nas budujące i pokazują, że turnieje to nie zacięta walka, ale taka „rodzinna” impreza, bo przecież „wszyscy tancerze to jedna rodzina”. Wróciliśmy szczęśliwi i bogatsi o nagrodę pieniężną, statuetkę oraz to co najważniejsze – o kolejne dobre doświadczenia i przyjaźnie z innymi zespołami – powiedziała Sylwia Michalak.
Organizatorem IV Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca INTERMEDIUM w Krośnie było Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Dodajmy, że w kategorii 12-15 lat bardzo ładnie zaprezentował się kolejny zespół z Konina: Zespół Taneczny Centrum z Centrum Kultury i Sztuki. Za choreografię „Fontanna” zespół otrzymał II nagrodę; jego choreografem i opiekunką jest Danuta Pydyńska.

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również