Młodzi tancerze z hiphopowej grupy From the Top zdobyli II miejsce na Festiwalu Tańca „Wolsztyn tańczy pełną parą”. Nagrodzony układ choreograficzny opracowany przez ich instruktorkę, Sylwię Michalak, został zaprezentowany w kategorii inscenizacja taneczna od lat 13. Było to 16 maja br. 

Jak powiedziała Sylwia Michalak, tancerze wrócili zadowoleni. Był to dla nich również sprawdzian przed zbliżającą się 36 edycją Międzynarodowym Festiwalem Piosenki i Tańca w Koninie, który rozpocznie się już 10 czerwca. – Czeka nas jeszcze sporo pracy. W Wolsztynie nie było górnej granicy wiekowej. Moi tancerze wystąpili jako 21 osobowa drużyna – od 13 lat – podkreśla instruktorka. – W festiwalu konińskim mamy limit – do 16 roku życia, będziemy musieli się troszkę przeformować i dalej trenować tę choreografię. Młodzież wróciła z Wolsztyna zadowolona. To wydarzenie odbywało się na wysokim poziomie – artystycznym i organizacyjnym, więc jestem dobrej myśli.

Tancerze pokazali energię, radość, zabawę – tak jak radziła im Sylwia Michalak. I przekonali tym do siebie wolsztyńskie jury. Jak będzie tym razem. Trzymamy kciuki, by osiągnęli top, pokazując to, co w nich najlepsze.


Arch. fot. FTT

REKLAMA:

Relacje

Zapowiedzi

Odwiedź również