Czy w tańcu potrzebna jest przestrzeń? Czy taniec to ciężka praca czy może tylko dobra zabawa? Przekonacie się o tym korzystając z najnowszej oferty Konińskiego Domu Kultury. We wrześniu ruszają zajęcia z tańca nowoczesnego, które poprowadzi, znana już konińskim młodym tancerzom, Klaudia Dutkiewicz. Zespół będzie nosił nazwę ,,Space” (Przestrzeń).


Młodzi tancerze w ramach zajęć poznają techniki tańca disco dance i jazz dance. Ponieważ taniec nowoczesny oparty jest na różnych elementach z tańca klasycznego, dzieci i młodzież dodatkowo będą ćwiczyć elementy tańca klasycznego z ćwiczeniami służącymi rozciągnięciu ciała oraz akrobatykę.

– Ludzie w tańcu pięknieją, stają się silniejsi, otwarci, uśmiechają się. Taniec bawi ale i uczy. Tancerz otacza się przestrzenią, którą dzieli się z innymi lub pozostawia tylko dla siebie. Ten wybór zależy od chwili, od osób, które są obok nas. Przestrzeń w tańcu powala się wyzwolić i zjednoczyć równocześnie – takie też będą nasze zajęcia mówi Klaudia Dutkiewicz.

Taniec nowoczesny łączy standardowe formy z elementami, jakie czasami trudno określić. Są one bowiem połączone z nowoczesnym tańcem, takim, jakie na przykład można zaobserwować w spektaklach muzycznych. Wybór odpowiedniego stylu to sprawa indywidualna tancerza. Stąd tak ważne by poznał on różne techniki tańca i mógł się opowiedzieć za konkretnym stylem.

– Dlatego na zajęcia zapraszam osoby, które chcą się dobrze bawić, ale jednocześnie potrafią ciężko pracować. Taniec nowoczesny charakteryzuje się tym, że wymaga wiele poświęcenia, szczególnie od samych tancerzy – dodaje Klaudia Dutkiewicz.

Zespół ,,Space” to trzy grupy. Dwie pierwsze podzielone na kategorie wiekowe (od 7 do 11 lat oraz od 12 do 15 lat) tworzyć będą osoby, które tańczyły już w zespołach KDK. Trzecia skierowana jest do osób, które dopiero rozpoczną przygodę z tańcem.

– Taniec nowoczesny jest tańcem trudnym. Przed nami dużoa pracy. Musimy poznać nowe techniki, podstawy tańca klasycznego i samych siebie. Musimy stworzyć zgrany zespół, ,,paczkę” ludzi, którzy się lubią, a sukcesy przyjdą same. W zajęciach z tańca klastycznego i akrobatyki zespół wesprą specjaliści – podkreśla instruktor.

Nabory do zespołu odbędą się od 29 do 31 sierpnia w Konińskim Domu Kultury.
Instruktor Klaudia Dutkiewicz, na zainteresowane osoby czekać będzie w tych dniach od godz. 11.00 do 13.00 w sali nr 14.

Tych, którzy chcieliby poznać instruktor Klaudię wcześniej, zapraszamy na jej wakacyjne zajęcia otwarte. Te odbywać się będą w KDK od 8 d0 10 sierpnia, od godz. 10.00 dla dzieci w wieku 7-11 lat, a od godz. 11.30 młodzież w wieku 12-15 lat. Nabory do zespołu odbędą się także od 16 do 18 sierpnia, w tych samych godzinach. Mile widziani  tancerze początkujący i zaawansowani

KLAUDIA DUTKIEWICZ – absolwentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec , specjalność: Pedagogika Tańca.
Wieloletnia tancerka zespołu FUKS z Konina, z którym to zdobywała liczne nagrody na międzynarodowych i ogólnopolskich turniejach tańca. Od 3 lat instruktor i choreograf w Konińskim Domu Kultury. Regularnie uczestniczy w warsztatach tanecznych organizowanych w Polsce poszerzając swoją wiedzę i umiejętności.
Zdobywczyni między innymi Mistrzostwa Polski z mini formacją disco dance powyżej 16 lat w 2013 roku, II Wicemistrzostwa Polski duetów streat dance powyżej 16 lat. Kilkakrotnie, wraz z zespołem FUKS, zdobywała laury Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca oraz innych konkursów.  


foto: M. Oliński

REKLAMA:

Odwiedź również