Wyjątkowe zajęcia dla tancerek z grup Space 1 i Space 2 pracujących pod kierunkiem instruktorki Klaudii Dutkiewicz odbyły się w Konińskim Domu Kultury. Dziewczęta spotkały się z Adą Pankowską, która poprowadziła specjalnie dla nich zajęcia z tańca jazzowego i współczesnego. Nie zabrakło też elementów tańca klasycznego.

Na warsztaty zaprosiliśmy młode tancerki 12 listopada 2016 roku do KDK. Zajęcia poprowadziła Ada Pankowska, absolwentka studiów II stopnia na kierunku choreografia i teo­ria tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Ukończyła też studia I st. na Wydziale Artystycznym, na kierunku taniec ze specjalizacją pedagogika tańca na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi.

Ada Pankowska swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2005 roku. Uczestniczyła w zajęciach Teatru Tańca Flesz działającego przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Tańcem musicalowym debiutowała w 2013 roku podczas spektaklu muzycznego ,,1241. Bitwa pod Legnicą’’. W 2014 roku jako jeden z choreografów znalazła się w gronie artystów widowiska muzycznego ,,Musicale, musicale...’’. Pracowała jako nauczyciel tańca w Domu Kultury Atrium. Obecnie prowadzi autorskie zajęcia z tańca współczesnego w Teatrze AVATAR oraz Legnickim Centrum Kultury.

Na warsztaty do Konińskiego Domu Kultury Adę Pankowską zaprosiła instruktorka zespołów Space – Klaudia Dutkiewicz. Tancerki znają się ze studiów.

- Z Adą bardzo dobrze się rozumiemy. Przez cały okres studiów podziwiałam ją i obserwowałam jak się rozwija – mówi instruktorka z KDK, Klaudia Dutkiewicz. - Zapraszając ją na warsztaty byłam pewna, że doskonale poprowadzi zajęcia i nauczy młode tancerki wielu ciekawych elementów tanecznych. Jestem bardzo zadowolona i wiem, że to nie było ostanie spotkanie z Adą.

Uczestniczki zajęć w Konińskim Domu Kultury były zachwycone zajęciami. Z uwagą słuchały rad i uwag instruktorki prowadzącej warsztaty. Tancerki zaprezentowały się rewelacyjnie i pracowały ciężko. Z pewnością nowe umiejętności przydadzą się im w kolejnych etapach przygody z tańcem. 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Odwiedź również