Wyjątkowe zajęcia dla tancerek z grup Space 1 i Space 2 pracujących pod kierunkiem instruktorki Klaudii Dutkiewicz odbyły się w Konińskim Domu Kultury. Dziewczęta spotkały się z Adą Pankowską, która poprowadziła specjalnie dla nich zajęcia z tańca jazzowego i współczesnego. Nie zabrakło też elementów tańca klasycznego.

Na warsztaty zaprosiliśmy młode tancerki 12 listopada 2016 roku do KDK. Zajęcia poprowadziła Ada Pankowska, absolwentka studiów II stopnia na kierunku choreografia i teo­ria tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Ukończyła też studia I st. na Wydziale Artystycznym, na kierunku taniec ze specjalizacją pedagogika tańca na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi.

Ada Pankowska swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2005 roku. Uczestniczyła w zajęciach Teatru Tańca Flesz działającego przy Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Tańcem musicalowym debiutowała w 2013 roku podczas spektaklu muzycznego ,,1241. Bitwa pod Legnicą’’. W 2014 roku jako jeden z choreografów znalazła się w gronie artystów widowiska muzycznego ,,Musicale, musicale...’’. Pracowała jako nauczyciel tańca w Domu Kultury Atrium. Obecnie prowadzi autorskie zajęcia z tańca współczesnego w Teatrze AVATAR oraz Legnickim Centrum Kultury.

Na warsztaty do Konińskiego Domu Kultury Adę Pankowską zaprosiła instruktorka zespołów Space – Klaudia Dutkiewicz. Tancerki znają się ze studiów.

- Z Adą bardzo dobrze się rozumiemy. Przez cały okres studiów podziwiałam ją i obserwowałam jak się rozwija – mówi instruktorka z KDK, Klaudia Dutkiewicz. - Zapraszając ją na warsztaty byłam pewna, że doskonale poprowadzi zajęcia i nauczy młode tancerki wielu ciekawych elementów tanecznych. Jestem bardzo zadowolona i wiem, że to nie było ostanie spotkanie z Adą.

Uczestniczki zajęć w Konińskim Domu Kultury były zachwycone zajęciami. Z uwagą słuchały rad i uwag instruktorki prowadzącej warsztaty. Tancerki zaprezentowały się rewelacyjnie i pracowały ciężko. Z pewnością nowe umiejętności przydadzą się im w kolejnych etapach przygody z tańcem. 

REKLAMA:

Odwiedź również