Młodzi tancerze z Konińskiego Domu Kultury bardzo dobrze zaprezentowali się na VII Mistrzostwach Tańca Nowoczesnego ,,Zachodnie Zderzenie’’ w Poznaniu (25 marca 2017).

Na Mistrzostwa pojechały grupy SPACE i CODA z Konińskiego Domu Kultury. Należą do nich zarówno bardziej doświadczeni młodzi tancerze jak i debiutanci, dla których była to pierwszy wyjazd na dużą taneczną imprezę.

- Doświadczenie, które zdobywają tancerze podczas takich wydarzeń jest bezcenne – mówią instruktorki Klaudia Dutkiewicz (SPACE) i Marta Konopacka (CODA). – Poza tym jest to świetna zabawa a do tego integracja naszych zespołów. Tancerze poznali się lepiej, a my zobaczyłyśmy potencjał jaki drzemie w naszych podopiecznych.

Młode tancerki z KDK zaprezentowały się wspaniale, były sukcesy i medale.

SPACE 1 - I miejsce w kategorii artistic dance formacje 12-15 lat open
SPACE 2 - II miejsce w kategorii artistic dance formacje do lat 11 open
SPACE 1 - III miejsce w kategorii inne formy miniformacje 12-15 lat open
Liwia Kasprzyk - V miejsce solo artistic dance do 11 lat open
Laura Radziejewska - V miejsce solo artistic dance 12-15 lat open
W kategorii artistic dance zaprezentowały się pięknie również: Agata Stoińska i Łucja Mirowska
 
CODA 2 - III miejsce w kategorii formacja artistic dance do lat 11 debiut
CODA 1 - IV miejsce kategoria  formacja artistic dance 12-15 lat open
CODA 1 - IV miejsce kategoria artistic dance mini formacja 12-15 open
Oliwia Fagas i Zuzanna Jędrzejczak - IV miejsce kategoria inne formy duet 12-15 lat open
Karolina Kubiszewska i Wiktoria Talar - VI miejsce kategoria artistic dance duet 12-15 lat open
Nadia Jankowska i Laura Łukasiewicz  - VI miejsce kategoria artistic dance duet do 11 lat open
Klaudia Wadelska  - III miejsce kategoria artistic dance solo do 11 lat open
Ewelina Pisarska - I miejsce kategoria artistic dance solo 12 – 15 lat debiut
Rita Biedziak - II miejsce kategoria inne formy do 11 lat debiut
W kategorii solo artistic dance zaprezentowały się też wspaniale Wiktoria Talar i Julia Jaskot

- Jesteśmy bardzo dumne z naszych tancerek – dodają instruktorki Marta Konopacka i Klaudia Dutkiewicz. – Chcemy też serdecznie podziękować pani Teresie Krupie za piękne stroje dla naszych zespołów, a rodzicom za wsparcie, pomoc i gorący doping podczas Mistrzostw. Teraz przed nami następne miesiące ciężkiej pracy. Wierzymy, że młodzi tancerze będą się dalej rozwijać i zdobywać kolejne sukcesy. 


Projekcje w jakości cyfrowej obrazu i dźwięku

Tanie Poniedziałki i Tanie Środy –  bilety 13 zł
Czwartki Dojrzałego Widza ‘60+  – bilety 13 zł
Ulgowy (dzieci i młodzież do 26. roku życia za okazaniem legitymacji szkolnej lub studenckiej oraz seniorzy 60+) - bilety w cenie 16 zł
Normalny – bilety w cenie 18 zł
Bilety w ramach akcji ,,Zabierz rodziców do kina” w cenie 13 zł każdy
Projekcje w 3D - opłata dodatkowa za okulary: 5 zł. Podczas pokazów w 3D nie obowiązują ceny z tzw. Taniego Poniedziałku i Taniej Środy

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 roku przepisy o podatku VAT określają, że wymogiem koniecznym dla otrzymania faktury do paragonu jest uprzednia informacja o numerze NIP osoby prawnej bądź osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, na którą miałaby być wystawiona Faktura VAT. Nie podanie takiej informacji przed wystawieniem paragonu do wpłaty wykluczy możliwość otrzymania faktury.


W elitarnej sieci kin europejskich znalazło się Kino Studyjne „Centrum”. Informację o przynależności otrzymaliśmy w połowie października 2013, po złożeniu stosownej aplikacji w centrali w Paryżu. EUROPA CINEMAS – bo tak brzmi pełna nazwa tego projektu jest częścią programu Unii Europejskiej – MEDIA, adresowanego do europejskich kin. Kino Studyjne „Centrum” w Koninie jest 556 ośrodkiem w Europie i 25 kinem w Polsce, które uzyskało przynależność. Co oznacza to w praktyce?

– Tylko 314 miast europejskich w 50 krajach jest członkiem EUROPA CINEMAS – poinformowała Katarzyna Kubacka, szef programowy Kina „Centrum”. – Od lat jesteśmy pionierem, jako pierwsi przystąpiliśmy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, i scyfryzowaliśmy nasze kino, jako jedyni prowadzimy konsekwentną edukację filmową adresowaną do młodej widowni. Przypomnę, że od 13 lat w Kinie Studyjnym „Centrum”  w ramach Akademii Filmowej „Otwórz oczy!” odbywają się pokazy, wydarzenia filmowe, panele, konferencje, spotkania z profesjonalistami i twórcami kina, kierowane do dzieci, młodzieży, ale i nauczycieli. W staraniach o uzyskanie statusu kina europejskiego stało się to  ważnym atutem – dodała Katarzyna Kubacka.

Przez rok członkostwa Kino Studyjne „Centrum” będzie monitorowane przez sieć europejskich kin. Na tej podstawie zostanie później podjęta decyzja o zakresie dofinansowania. Wiadomo już, że EUROPA CINEMAS będzie wspierać finansowo wydarzenia filmowe, szczególnie z udziałem młodzieży i te adresowane do młodego widza, dofinansuje też działania promujące kino europejskie.

Jak poinformowała Katarzyna Kubacka, konińskie Kino „Centrum” jest jedyną placówką w regionie, które należy do sieci europejskich kin. Najbliższe, które mogą poszczycić się tą przynależnością to kina poznańskie – „Rialto”, „Apollo” i „Muza”. Dodała również, że przedstawiciele naszej instytucji będą uczestniczyli w europejskich konferencjach, panelach i warsztatach poświęconych twórczości i edukacji filmowej, oraz branży kinowej organizowanych przez EUROPA CINEMAS.

Drzwi wejściowe do Kina Studyjnego „Centrum” zostały opatrzone tabliczką, informującą o członkostwie. Przed seansami jest wyświetlany specjalny spot reklamowy, powiadamiający widzów o tym fakcie.
 

 

 
REKLAMA:

Odwiedź również